Sklopno-posuvné dvere od Inconu s inovatívnou kinematikou kovania

25.08.2023, Silvia Bíňovská | Materiály, technológie, konštrukcie

Veľa denného svetla v interiéri, panoramatický výhľad, pohodlný vstup na terasu. To je len časť atribútov presklených prvkov dnešných novostavieb. Novinkou na trhu sú sklopno-posuvné dvere od firmy Incon.

Nový systém dverí Incon Komfort Evo dynamik umožňuje jednoduchý, tichý a plynulý prechod z obytnej časti príbytku do exteriéru či naopak, a to vďaka viacerým inovatívnym prvkom. "Sklopno-posuvné dvere tvorí profil so špeciálnym kovaním, vďaka ktorému možno krídlo otvoriť na ventiláciu, ale aj posúvať. Optimálne vyladená kinematika kovania navyše umožňuje pohodlné zatvorenie krídla aj zvonku, a to bez zamknutia, čo pri sklopno-posuvných portáloch nie je celkom bežné," hovorí Ladislav Pavlovič, obchodný riaditeľ spoločnosti Incon.

Dvere-Incon-1-X.jpg


Posuvné dvere s dlhou životnosťou

Súčasťou sklopno-posuvných dverí Incon Komfort Evo dynamik je kvalitný 6-komorový plastový profil triedy A vyrábaný v Nemecku so stavebnou hĺbkou 82 milimetrov. Tento systém obsahuje o 25 percent viac materiálu ako bežné posuvné dvere, vďaka čomu sa nekrúti, nepraskne a nie je možné ho jednoducho vypáčiť.

Tepelnoizolačné a mechanické vlastnosti posuvných dverí zodpovedajú vlastnostiam okenného profilu Incon Komfort Evo. Ich spoločným znakom sú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (Uw= od 0,71 W/m²K), ako aj vysoká tuhosť, odolnosť konštrukcie a dlhá životnosť.

Dvere-Incon-2-X.jpg


Pohodlný prechod na terasu či balkón

Pre sklopno-posuvné dvere Incon Komfort Evo dynamik je charakteristické komfortné a intuitívne ovládanie, ktoré zvládne aj dieťa. "Stačí iba ľahko zatlačiť a dvere odsunúť. Krídlo aj pri ľahkom postrčení samo zachádza do rámu," dopĺňa L. Pavlovič.

Optimálne vyladený pohyb kovania umožňuje pohodlné uzavretie krídla aj zvonku. Na rozdiel od klasických sklopno-posuvných dverí, ktoré sa po zatvorení z vonkajšej strany uzamknú do polohy "ventilačky" a dajú sa otvoriť iba zvnútra, Incon Komfort Evo dynamik možno otvoriť aj zvonku. Pri návrate späť stačí do krídla ľahko zatlačiť a odsunúť ho do strany. Svoj domov si tak ochránite pred prievanom či dotieravým hmyzom.

Otvorenie aj zatvorenie krídla je navyše tiché, a to vďaka špeciálnym tlmičom a brzdám umiestneným na ráme a v posuvnej lište. Tlmenie koncových polôh pomocou brzdy posúvania a vyklopenia prispieva k dlhodobej bezchybnej funkčnosti a životnosti dverí.

Foto: Incon

Podobné články