Tehly sa dnes už dajú vyrobiť aj tak, že dom netreba viac zatepľovať

30.06.2020, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Nielen súčasná situácia a kríza nás nútia čoraz častejšie premýšľať, ako v spotrebe energie šetriť. Dobrým riešením môže byť použitie špeciálnych materiálov pri výstavbe domu alebo rekonštrukcii interiéru, čím sa dajú výrazne znížiť účty za energiu.

Tehly-Porotherm-1-X.jpg

 

Vyskúšajte tehly Porotherm

Cenovo dostupné, dobré alebo rýchle? Spravidla si pri výstavbe domu môžeme zvoliť iba dve z týchto možností, najmä v prípade materiálov na steny.

Až donedávna nebol ich výber príliš široký. Našťastie sa však pokrok nezastavil ani v tomto segmente a na trhu sa objavil kvalitný Porotherm. Tehly svetoznámej značky, o ktorých výhodách sa vo vlastnom dome môžete za veľmi výhodné ceny presvedčiť aj vy.

Tehly Porotherm vynikajú takými tepelnoizolačnými vlastnosťami, že sa pri budovaní svojho rodinného domu zaobídete bez dodatočnej izolácie obvodových múrov stavby.

Výsledkom je, že náklady na objekt vybudovaný z tohto materiálu sú oproti klasickému pórobetónu vyššie maximálne o päť percent, so zreteľne lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami a šetrnosťou k životnému prostrediu.

Tehly-Porotherm-3-X.jpg   Tehly-Porotherm-4-X.jpg


Postarajú sa o lepšiu kvalitu života

Iste viete, že pohodlie pri bývaní ovplyvňuje v interiéri domu veľa faktorov a najmenej polovica z nich je výrazne podmienená vlastnosťami stien. Preto nielen krásne rolety, ale aj steny z blokov Porotherm majú priaznivý vplyv na teplotný režim vo vnútri a jeho stabilitu, komfortnú vlhkosť vzduchu, absenciu prievanu a zvukovú izoláciu.

Stručne povedané, tieto tehly sú základom tých najpriaznivejších podmienok, aké stavba môže vám a vašej rodine poskytnúť. Ďalšou prednosťou je ich úplná hypoalergénnosť, pretože neobsahujú prach, nečistoty a do vzduchu nevypúšťajú škodlivé látky.


Zvoľte si kvalitnú podlahu

Je to veľmi dôležitý krok a ďalší prvok, ktorému by ste pri hľadaní úspor energie a eliminovania tepelných strát v dome mali venovať pozornosť. Kúpa podlahy preto nemôže viesť len k vizuálnej radosti. Hlavná je a musí byť istota, že ste sa rozhodli pre kvalitný materiál s maximálnym úžitkom pre vás.

Všímajte si najmä typ podlahy, hrúbku, odolnosť alebo oteruvzdornosť. Nezabudnite ani na umiestnenie a počet členov v domácnosti. V kombinácií s tehlami Porotherm a so správnym lôžkom bude nová podlaha z Bratislavy tým najlepším základom, aký sa o vaše pohodlie v dome postará. Myslite na to a všetko dôležité, čo sme popísali, pri nakupovaní zohľadnite.

Laminat-Quick-Step-3-X.jpg

Foto: Wienerberger, s.r.o., Quick Step

Podobné články