Ticho pri rušnej ulici v Bratislave priniesli riešenia Knauf

17.09.2016, Anna Kasardová | Materiály, technológie, konštrukcie

Hluk patrí k najstresujúcejším faktorom, tvrdia psychológovia. Preto vytvorenie prostredia, kde sa vplyvy hluku potláčajú, je prospešné tak pre prácu, ako aj pre bývanie. Moderné akustické riešenia môžu interiér výrazne spríjemniť. Vo svojom projekte to chce potvrdiť spoločnosť Profinex holding.

Projekt rekonštrukcie budovy s názvom Miletičova 60 v Bratislave rátal s vytvorením bytovej časti na vyšších poschodiach a administratívnych kancelárskych priestorov na prvom a druhom podlaží objektu. Na prízemí sú obchodné priestory, podzemie tvorí garáž s kapacitou vyše 100 parkovacích miest. Požiadavkou investora bolo vytvoriť moderné bývanie s mezonetmi aj malometrážnymi bytmi, ktoré však budú spĺňať súčasné štandardy. A do tohto komfortu patrí aj intimita a akustická izolácia.

Knauf-Mileticova-1-X.jpg


Ruch a hluk

Hoci sa zdá, že obytná a administratívna časť objektu majú svoje vlastné "prevádzkové hodiny", pravda je, že pôvodný objekt nebol vo vnútri dostatočne akusticky ošetrený. Budova trpela klasickým prenikaním hlukov, búchania i zvukov z ulice. Dom totiž leží vo frekventovanej časti Bratislavy s vysokou hustotou dopravy. Keďže išlo o rekonštrukciu, bolo treba nájsť menej tradičné riešenia.


Použité riešenia

Firma Profinex holding sa rozhodla pri projekte Miletičova 60 použiť najlepšie riešenia. Pri skvalitnení akustických vlastností interiéru, lepšej zvukovej nepriepustnosti a potlačení hluku môžu dobre poslúžiť sadrokartónové dosky. Ich zvukovoizolačné parametre obmedzujú hluk v miestnostiach a spríjemňujú pobyt v celej budove.

Preto sa použili akustické podhľady, akustické predsadené steny a medzibytové priečky Knauf. Podhľady a konštrukcie boli opláštené akustickou a protipožiarnou doskou Knauf Diamant a doskou Knauf RED Piano. Výsledkom sofistikovaných konštrukcií je výrazné zlepšenie akustických parametrov priestoru, ktoré v pozitívnom zmysle slova prekračujú normou stanovené limity.

Pri kancelárskych i bytových priestoroch, akým je aj projekt Miletičova 60, umožňujú sadrokartónové podhľady a priečky so zvukovoizolačnými vlastnosťami zlepšiť komfort pracoviska, znížiť akustický smog a tým aj stres, ktorý vzniká na hlučných pracoviskách.

Knauf-Mileticova-3-X.jpg

Knauf-Mileticova-4-X.jpg

Knauf-Mileticova-5-X.jpg

Vizualizácia a foto: Profinex holding

Podobné články