Hľadáte remeselníka? Služba 123dopyt.sk vám ušetrí čas i nervy

23.10.2012, Katarína Ranta-Krenkku | Rekonštrukcia bývania

Plánujete rekonštrukciu bývania a tešíte sa už na novú tvár svojho domu či bytu? Základom hladkého priebehu stavebných prác je dôkladne si zorganizovať a naplánovať postup jednotlivých činností.

Ani dôsledná príprava vás však často neochráni pred starosťami, aké rekonštrukcia prináša. Nekvalitná práca remeselníkov vám nielenže ničí nervy, ale aj predražuje a naťahuje prestavbu. Euforické pocity pri prerábaní bytu tak môžu rýchlo vyprchať a zmeniť sa na zúfalé očakávanie dňa, keď sa to všetko skončí.

Kľúčové je teda nájsť si dobrého majstra. „Bežné spôsoby, ako osloviť remeselníka či stavebnú firmu, boli dosiaľ tri. Ľudia si buď vybrali podľa odporúčania známych, alebo si dali inzerát, alebo hľadali cez internetový vyhľadávač či adresáre podnikov. Zväčša však nebolo možné overiť si solídnosť zhotoviteľa. V posledných rokoch sa objavila ďalšia možnosť, tzv. dopytové servery,“ hovorí Otto Kočí zo spoločnosti B2M.
 

Na webe je naozaj všetko

Firma B2M od roku 2004 prevádzkuje jeden z najúspešnejších dopytových serverov na Slovensku – 123dopyt.sk. „Naša služba spája výhody tradičných ciest vyhľadávania a pridáva ešte jednu podstatnú – overenie kvality dodávateľa,“ vysvetľuje O. Kočí.

Server 123dopyt.sk zaznamenal v oblasti prestavieb a rekonštrukcií interiérov v rokoch 2011-2012 medziročný nárast zadaných dopytov o 234 percent. Svedčí to o zvýšenej obľúbenosti dopytovej služby a za číslami sa dajú očakávať aj dobré skúsenosti predošlých používateľov.
 

Ako 123dopyt.sk funguje?

Na stránkach 123dopyt.sk si zadarmo zadáte dopyt po službe prostredníctvom vyplnenia formulára s požiadavkou. Hľadať môžete bežné služby (napr. maliarske či stolárske práce) alebo aj špecifické činnosti, trebárs výrobu zvonu či kovotepecké práce.

Potom už len treba vyčkať, kým sa na zadaný dopyt začnú ozývať dodávatelia s konkrétnymi ponukami. Databáza servera 123dopyt.sk ich má približne 63-tisíc, zo všetkých krajov Slovenska, od živnostníkov až po väčšie firmy. Spôsob, akým vás kontaktujú, si takisto sami vyberiete prostredníctvom dopytového formulára.

Ponuky od dodávateľov si jednoducho porovnáte a vyberiete si tú najvýhodnejšiu z hľadiska ceny, kvality a termínu. Nemusíte sa obávať, že si vyberiete fušera, pretože na serveri si môžete nájsť recenzie, referencie či komentáre odberateľov k už dokončeným zákazkám toho-ktorého živnostníka či firmy.
 

Koľko sa dá ušetriť

Spracúvanie požiadaviek je jednoduché a promptné. Každý zadaný dopyt počas dvoch dní preveria operátori, ktorý ho vzápätí rozošlú relevantným dodávateľom. Do ďalších dvoch dní môžete čakať ponuky. Subjekty, ktoré budú mať o zákazku záujem, sa skontaktujú priamo s vami.

„Jednou z veľkých výhod našej služby je popri rýchlosti práve možnosť preveriť si potenciálnych dodávateľov. Pri profile každého z nich sú komentáre a hodnotenie jeho klientov. Dodatočnou cestou je vyhľadať si referencie na internete, vhodné je aj nazrieť do obchodného registra. Odporúčam zamerať sa najmä na to, či firma nie je v likvidácií a ako dlho je na trhu. To všetko vám pomôže urobiť si pomerne presný obraz o tom, čo od dodávateľa môžete čakať,“ dodáva O. Kočí.

Používanie systému 123dopyt.sk je bezplatné, pričom skúsenosti servera hovoria, že pri samotnom nákupe môže dopytujúci ušetriť až 30 perc. priemernej ceny.

Foto: bosch.sk