Opäť sa bude dať uchádzať o dotáciu na zateplenie rodinného domu

07.08.2020, Ivan Rudolf | Úsporné bývanie, energie

Ministerstvo dopravy a výstavby pre veľký záujem zo strany majiteľov rodinných domov vyhlásilo ďalšiu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie starších rodinných domov.

Ide v poradí už o siedmu výzvu, žiadosti bude možné podávať elektronicky od 2. septembra 2020. Záujemcovia tak majú dosť času na ich prípravu. "Pokračujeme v poskytovaní dotácií či už na zateplenie starších domov, alebo na nové domy s takmer nulovou potrebou energie. Naším cieľom je pomôcť a motivovať občanov, aby takto zvyšovali kvalitu svojho bývania, šetrili náklady na energie a v konečnom dôsledku tak chránili životné prostredie," hovorí minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

5b-Depositphotos_11942296_dom-1-X.jpg

Žiadosti o príspevok bude možné elektronicky podávať v termíne od 2. septembra 2020 od 8.00 h do 30. októbra t.r. alebo do naplnenia počtu 150 elektronicky zaevidovaných žiadostí o príspevok.

Podmienky poskytnutia príspevku sa nemenia. Záujemcovia môžu získať dotáciu do výšky 8 800 eur na dom starší ako desať rokov. Všetky informácie a podmienky poskytnutia príspevku na zateplenie rodinného domu sú dostupné na novom webovom portáli byvajteusporne.sk.

Foto: Depositphotos

Podobné články