Protherm na veľtrhu TZBexpo 2021 ukáže nové tepelné čerpadlá

22.02.2021, Oľga Gluštíková | Úsporné bývanie, energie

Na slovenskom trhu má značka Protherm už roky dobré meno vďaka jej plynovým kotlom a elektrokotlom. Svoj sortiment firma teraz rozšírila aj o tepelné čerpadlá.

Tepelné čerpadlá pod červenou značkou sa počas uplynulých rokov osvedčili najmä v zahraničí. Najnovšie ich Protherm ponúka zákazníkom i na Slovensku a od 23. do 26. februára ich predstaví na virtuálnej verzii veľtrhu Aquatherm – TZBexpo 2021. "Ide o dva druhy tepelných čerpadiel typu vzduch/voda s názvom GeniaAir. Jedno z nich je monoblokové, podstatou druhého je splitová technológia," hovorí Mária Prachárová, marketingová manažérka spoločnosti Vaillant Group Slovakia, ktorá zastrešuje značku Protherm.

Protherm-cerpadla-1-X.jpg

 Splitové tepelné čerpadlo GeniaAir typu vzduch/voda


 

Prednosťou týchto zariadení sú o polovicu nižšie mesačné účty oproti minulosti, výrazne menej emisií CO₂ a viaceré zaujímavé vlastnosti. Samozrejmosťou je spoľahlivé fungovanie, zabezpečenie príjemnej teploty v interiéroch (vykurovanie aj chladenie) a schopnosť vyrobiť dostatočné množstvo teplej vody.


Energia zo vzduchu

Vývojári pred rokmi dostali zadanie navrhnúť tepelné čerpadlá Protherm, ktoré dokonale splnia nároky domácností aj odborníkov. Čo by od týchto výrobkov očakával otec väčšej rodiny, mladá matka či ekologický aktivista? Túto otázku si položili vývojári a pokúsili sa vžiť do ich situácie. To sa napokon premietlo do konečnej podoby oboch produktov GeniaAir, do ich vlastností, dizajnu, funkcií a benefitov pre používateľa i životné prostredie.

"Výhody aerotermálnej energie sú zjavné, tieto tepelné čerpadlá majú vyššiu účinnosť ako iné vykurovacie zariadenia a zároveň pomáhajú čeliť globálnemu otepľovaniu," poznamenáva M. Prachárová. Ak si napríklad domácnosť nainštaluje jeden z týchto spotrebičov od Prothermu, emisie skleníkových plynov, ktoré by inak vyprodukovala, zníži o 80 percent.

Protherm-cerpadla-2-X.jpg

 Monoblokové tepelné čerpadlo GeniaAir typu vzduch/voda


 

Jednoduchá montáž

Tepelné čerpadlá typu vzduch/voda sa tešia čoraz väčšej pozornosti zákazníkov pre ich jednoduchú a rýchlu montáž. Ďalším faktorom, čo zvykne zavážiť, sú nižšie mesačné prevádzkové náklady.

Rýchlym, šetrným a udržateľným riešením pre novostavby aj staršie rodinné domy sú monoblokové tepelné čerpadlá Protherm GeniaAir Mono vzduch/voda (3-12 kW, A+++) s novým prírodným chladivom. Pochváliť sa môžu mimoriadne tichou prevádzkou. Rovnako účinným riešením sú tepelné čerpadlá GeniaAir Split (3-12 kW, A+++) s oddeleným chladivovým okruhom.

Na virtuálnom veľtrhu TZBexpo 2021 predvedie Protherm aj závesné kondenzačné kotly Tiger Condens a Panther Condens v novom vyhotovení. Zároveň predstaví novinky z oblasti regulačnej techniky.

Protherm-cerpadla-3-X.jpg

Foto: Protherm

Podobné články