SPP zvýši domácnostiam ceny plynu od decembra priemerne o 6 perc.

01.11.2018, SITA | Úsporné bývanie, energie

Slovenský plynárenský priemysel od decembra 2018 zvyšuje ceny za dodávku zemného plynu pre domácnosti priemerne o 6 percent. Zdraženie plynu už schválil aj Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Plyn horák.jpg"Mesačné preddavky sa pre odberateľov plynu od Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) z dôvodu zmeny ceny automaticky meniť nebudú. Vyúčtovacie faktúry budú zasielané až po ukončení riadneho vyúčtovacieho obdobia," informoval štátny dodávateľ plynu.

V súvislosti so zmenou cien za dodávku plynu pre domácnosti od 1. decembra 2018 spoločnosť SPP - distribúcia stanoví pre všetkých odberateľov plynu od SPP odpočet spotreby formou typového diagramu dodávky, čiže odhadom, nie prostredníctvom fyzického odpočtu. "Zákazníci SPP majú možnosť nahlásiť stav plynomeru od 3. do 14. decembra tohto roku prostredníctvom zákazníckej linky SPP," oznámila firma.

SPP je najväčším dodávateľom energií na Slovensku, ktorý v oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 160-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva. Od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektriny. Dodávky energií a ďalšie energetické služby SPP využíva viac ako 1,3 milióna zákazníkov.

Podobné články