Ako si nepokaziť najkrajšie sviatky v roku? Myslite aj na bezpečnosť

04.12.2020, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Nielen dekorácie, prítomnosť blízkych, darčeky a pochúťky na stole sú symbolom Vianoc. Dôležitá je aj harmónia a pokoj. Vytvoriť podmienky, čo takúto atmosféru navodia, nie je vždy prosté.

Pri množstve osvetlenia, sviečok a prskaviek to platí dvojnásobne. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na to, ako si prichádzajúce najkrajšie sviatky v roku nepokaziť a vychutnať si pritom všetko, čo vám robí radosť.

Vianoce-chalupa-3-X.jpg


Myslite na výber a správne LED osvetlenie

Sneh, červená farba, omamná vôňa ihličia a škorice, vianočný stromček a darčeky. To všetko a aj všeličo iné nám pripomína príchod Vianoc. So svetlami je to síce lepšie, treba však dbať na bezpečnosť. Nielen dobrý návrh LED osvetlenia v interiéri, ale aj výber vianočných svetielok by ste si mali veľmi dobre premyslieť.

Hornbach-svetlo-6-X.jpg

V prvom rade to znamená nákup osvetlenia od autorizovaného predajcu, vďaka čomu viete, že vám nič nehrozí. V opačnom prípade by sa mohol váš vianočný stromček alebo príbytok premeniť na zdroj problémov, čo vám pokazia celé Vianoce. Zabudnite na lacné svetlá od ázijských priekupníkov a investujte do niečoho lepšieho. Nálada bude počas sviatkov potom neopakovateľná.


Myslite na svoju bezpečnosť po celý rok

Vytvorenie pokojného sviatočného ovzdušia závisí aj od našej bezpečnosti, hoci pri bývaní je jej zaručenie niekedy náročné. Stať sa môže všeličo, preto je vhodné sa poistiť dobrým bezpečnostným vybavením. Takýmto základným doplnkom, ktorý vám nielen na Vianoce, ale po celý rok pomôže, sú kvalitné protipožiarne dvere. Zabránia šíreniu požiaru a ochránia ostatných pred nebezpečenstvom.

V bytovom dome, kde je predpoklad takýchto situácií najväčší, má inštalácia takýchto dverí ešte zásadnejší význam. Ak mimo vášho bytu dôjde k najhoršiemu, v bezpečí svojho príbytku budete spoľahlivo chránení.

Vianoce-chalupa-4-X.jpg


Vymeňte správcu, ak treba

Nielen náš domov, ale aj všetko, čo ho obklopuje, vedie k spokojnosti s bývaním, preto i bezpečnosť bytových a nebytových priestorov je veľmi dôležitá. O tú sa v bytovke zvykne starať zodpovedná osoba, ktorou je vami zvolený správca. Správa zverených financií, údržba a opravy v dome sú však zväčša mimoriadne náročné činnosti a nie každý má na riešenie problémov primerané predpoklady. Preto je možno vhodné poistiť si svoju bezpečnosť bývania aj rýchlou výmenou správcu bytového domu.

Čas radosti a pokoja počas Vianoc sa blíži. Aby ste najkrajšie sviatky v roku prežili naozaj ideálne, pripravujte sa na ne postupne a už dnes. Spokojná bude celá vaša rodina.

Hornbach-Vianoce-6-X.jpg

Ilustračné foto: ABC-bývanie.sk, Hornbach

Podobné články