Veľké jarné upratovanie sa dá v pohode stihnúť za 30 minút

13.02.2018, Barbora Vacková | Žena, deti, rodina, zdravie

Veľké jarné upratovanie vás nemusí obrať o polovicu víkendu, ktorú by ste iste vedeli zužitkovať príjemnejšie. Stačí si prácu minútu po minúte naplánovať a domácnosť vám bude žiariť za pol hodiny.

Upratovanie-1-X.jpg

 

Všetko na svoje miesto = 5 minút

Najskôr sa poriadne po svojom kráľovstve rozhliadnite a sústreďte sa na veci, ktoré nie sú na svojom mieste. Pozbierajte časopisy a noviny, uložte na jedno miesto porozhadzované účtenky, oblečenie poskladajte späť do skrine, zbavte sa zbytočných škatúľ z nových topánok a nenechajte tašky z nákupov len tak pohodené po byte. No a nezabudnite do expresného upratovania zapojiť aj svoje deti. Stačí, ak všetkým hračkám nájdu domček.


Bleskové utieranie = 7 minút

Dúfajúc, že nebudete mať puntičkársku návštevu, ktorá vám bude prechádzať prstom po každej poličke, sa zamerajte na tie najviditeľnejšie miesta. Pomocou handričky Actifibre sa zbavte fľakov od vody na umývadle a vani v kúpeľni, odtlačkov prstov na stolíkoch a sklenených plochách či viditeľných škvŕn na najfrekventovanejších plochách. A nezabudnite ani na kuchynskú linku, ktorú používate dennodenne. Jednoducho, nezanechajte po šmuhách a škvrnách ani stopu.


Preč s prachom = 5 minút

Či chcete alebo nie, prachu sa nevyhnete, pretože sa usadzuje v domácnosti neustále. So šikovnou prachovkou ho však zotriete pár ťahmi. Nezabudnite, že treba začínať odvrchu, lebo prach padá vždy zhora nadol. Takže najprv lampy, potom horné časti skríň, poličky a napokon elektrické spotrebiče, ako je napr. DVD prehrávač či synova playstation.


Druhý dych kuchyni = 6 minút

V rýchlosti a bez veľkého zdržiavania umyte špinavý riad alebo ho uložte do umývačky, utrite jedálenský stôl, raz do týždňa vymeňte špongiu na čistenie riadu, pričom Inox od Viledy vám vydrží oveľa dlhšie, a utierku na jeho utieranie. Odstráňte mastnotu a viditeľnú špinu zo sporáka a z digestora a nezabudnite ani vyprázdniť kôš so smeťami.


Podlahy ako zrkadlo = 7 minút

Napokon, keď už máte všetko v stave, že by ste sa nehanbili zavolať na návštevu tolerantnejšiu svokru, sa môžete vrhnúť na podlahy. S mopom Ultramax od Viledy nemusíte strácať čas ručným žmýkaním, a tak zvládnete podlahy v domácnosti umyť za pár minút. Ak ste boli rýchlejšia ako náš tutoriál, stíhate si v priebehu schnutia podláh vyložiť nohy a v pokoji vypiť šálku kávy. A jar môže prísť.

Upratovanie-3-X.jpg

Foto: Vileda, Gerald Schilling

Podobné články