Komáre zlikvidujete Biolitom, proti kliešťom je dobrý Diffusil
Komáre a kliešte útočia bez varovania. Lepšie ako liečiť si štípance či trápiť sa so zavŕtaným kliešťom je pamätať, že na lietajúci a lezúci hmyz sa v prírode treba vopred pripraviť.
Leto sa síce pomaly končí, no keďže sme dobrodružná rodina, chystáme stále veľa výletov do prírody a na našu chatu na vidieku. Máme aj malé deti, a tak ma zaujíma, ako v prírode chrániť ich i seba a aké prípravky sú najvhodnejšie. Chcem sa vyhnúť najmä bezsenným nociam a nepríjemným červeným štípancom, ktoré si deti vždy veľmi rozškriabu. Čo by ste mi poradili?
Alžbeta K., Trnava
Odpovedá Lenka Hurná zo spoločnosti Unilever, výrobková špecialistka pre značku Biolit a Diffusil
• Ak si chcete vychutnať pobyt v prírode bez obáv zo svrbivých štípancov alebo pokojne spať na chate pri otvorenom okne, začnite s prevenciou. Medzi najpoužívanejšie prípravky patria insekticídne spreje ako napríklad Biolit Uni 007, ktorý likviduje lezúci a lietajúci hmyz. Vďaka aerosolovému rozprašovaču ho stačí v miestnostiach či na terasách okupovaných hmyzom nastriekať, nechať aspoň pol hodiny pôsobiť a priestor potom dôkladne vyvetrať. Prípravok likviduje muchy, komáre, šváby, mravce a iný nepríjemný hmyz.
Pri pobyte v prírode, najmä na chatách či výletoch, sa zasa treba chrániť proti kliešťom, ktoré môžu prenášať nebezpečné choroby. Pomôcť vám môže predovšetkým vhodné oblečenie, dlhé rukávy a nohavice. Vhodným spôsobom prevencie je použitie rozličných repelentných prípravkov, ktoré odpudzujú hmyz. Tie sa jednoducho nastriekajú nielen na pokožku tela, ale aj na oblečenie a obuv.
Repelenty, povedzme Diffusil Repelent Basic, neodpudzujú len kliešte, ale i komáre a muchy, a dokonca účinkujú aj proti komárom tigrím. Pre deti zas existuje Diffusil Repelent Kids špeciálne vyvinutý pre citlivú detskú pokožku, ktorý je vhodný od dvoch rokov. Po návrate z prírody si pokožku vždy dôkladne umyte a odev vyperte.
Foto: Unilever