Fasáda Zimného štadióna O. Nepelu s riešeniami od Schüca

29.01.2016, Mária Kožuchová | Budovy

Po pätnástich rokoch zavítala európska krasokorčuliarska elita opäť do Bratislavy. Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní sa konajú od 27. do 31. januára 2016 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Fasáda Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorý si získal pozornosť svetových architektonických a odborných médií, je postavená s použitím systémových riešení spoločnosti Schüco. Ateliér Fischer a realizačná stavebná firma Ingsteel, spol. s r.o., si v roku 2011 pri rekonštrukcii štadióna vybrali riešenia Schüco FW 50+ a Schüco AWS/ADS 70.HI.

Stadion-Fischers-X.jpg

"Zámerom architektov bolo akoby premietnuť ľadovú kocku do fasády budovy. Fasáda obaľuje nový zimný štadión a tvorí ju rozličná skladba sklených plôch, reflektujúca dynamiku budovy. Práve stĺpikovo-priečnikové fasádne systémy Schüco FW 50+ umožnili vytvárať z hľadiska koncepcie a stvárnenia želané vertikálne fasády. Hliníkové okenné riešenie Schüco AWS 70.HI+ (High Insulation) celú fasádu dopĺňa. Vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a jeho prednosťou je dlhá životnosť, štíhle línie, stabilná konštrukcia a mnohotvárny dizajn," hovorí Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

Zimný štadión Ondreja Nepelu bol finalistom súťaže World Architecture Festival 2013 a nominovali ho na Stavbu roka 2011.

Stadion-Schuco-1-X.jpg

Stadion-Schuco-2-X.jpg

Foto: Fischer, Schüco

Podobné články

 • Dosiahnuť bod, keď budovy vymažú svoju uhlíkovú stopu, sa dá

  Velux-konf-Sunlighthouse-3-X.jpg

  Bežné stavebné štandardy, teda ventilácia, filtrácia a prenosné čističe vzduchu, by šírenie Covidu-19 by výrazne utlmili. Na konferencii Velux Build for Life to povedal Joseph Allen, riaditeľ programu zdravých budov na Harvardskej univerzite v USA.

 • Digitálne kroky vo firme Reinoo: obavy z neznámeho sú zbytočné

  Reinoo-Zilina-2-X.jpg

  Digitalizácia vo výstavbe je na Slovensku často akoby strašiakom. Znie to komplikovane a mohlo by sa zdať, že ide o enormné množstvo práce, ktorú treba vykonať za krátky čas. Digitalizácia sa však dá robiť postupne, krok za krokom. Dobrým začiatkom je napríklad súpis nedorobkov a nedostatkov, ktorý úspešne využíva stavebná firma Reinoo.

 • Konferencia Velux Build for Life 2021 o výstavbe zdravších budov

  Konferencia-Velux-4-X.jpg

  Podľa nedávnych štúdií zastavané prostredie ovplyvňuje pohodu človeka rovnako ako náš životný štýl a stravovanie. Ako možno stavať zdravšie a inteligentnejšie budovy, ktoré zlepšujú pohodu jednotlivcov a rešpektujú životné prostredie?

 • Ako si vybrať ten správny softvér na správu budov? Poradíme vám

  Pexels-budova-2-X.jpg

  Rozbiehajúca sa tretia vlna globálnej pandémie prináša správcom nehnuteľností viaceré problémy s hygienickými opatreniami. Zďaleka nejde iba o uzatváranie pracovísk, ale aj o úplnú reorganizáciu kancelárskych priestorov či pretváranie pôdorysov skladov.

 • Humanocentrické svetlo pre deti s poruchami učenia

  Svetlo-deti-ucenie-2-X.jpg

  Budovy a priestory, ktoré majú byť vľúdne k ľuďom s telesným postihnutím, sa navrhujú, upravujú i preverujú ľahko. K dispozícii sú jasné parametre a požiadavky. Zložitejšie je to pri deťoch s poruchami učenia či ADHD.

 • PlanRadar aj na stavbe najvyššej kancelárskej budovy v Európe

  Varso-Place-Varsava-5-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, ktorá je aj na Slovensku známa úspešnými developerskými projektmi, sa v Poľsku spojila s aplikáciou PlanRadar. Tú využíva pri výstavbe projektu Varso Place vo Varšave. Po dokončení to bude najvyššia kancelárska budova v Európe.