Fasáda Zimného štadióna O. Nepelu s riešeniami od Schüca

29.01.2016, Mária Kožuchová | Budovy

Po pätnástich rokoch zavítala európska krasokorčuliarska elita opäť do Bratislavy. Majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní sa konajú od 27. do 31. januára 2016 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Fasáda Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorý si získal pozornosť svetových architektonických a odborných médií, je postavená s použitím systémových riešení spoločnosti Schüco. Ateliér Fischer a realizačná stavebná firma Ingsteel, spol. s r.o., si v roku 2011 pri rekonštrukcii štadióna vybrali riešenia Schüco FW 50+ a Schüco AWS/ADS 70.HI.

Stadion-Fischers-X.jpg

"Zámerom architektov bolo akoby premietnuť ľadovú kocku do fasády budovy. Fasáda obaľuje nový zimný štadión a tvorí ju rozličná skladba sklených plôch, reflektujúca dynamiku budovy. Práve stĺpikovo-priečnikové fasádne systémy Schüco FW 50+ umožnili vytvárať z hľadiska koncepcie a stvárnenia želané vertikálne fasády. Hliníkové okenné riešenie Schüco AWS 70.HI+ (High Insulation) celú fasádu dopĺňa. Vyniká výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a jeho prednosťou je dlhá životnosť, štíhle línie, stabilná konštrukcia a mnohotvárny dizajn," hovorí Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

Zimný štadión Ondreja Nepelu bol finalistom súťaže World Architecture Festival 2013 a nominovali ho na Stavbu roka 2011.

Stadion-Schuco-1-X.jpg

Stadion-Schuco-2-X.jpg

Foto: Fischer, Schüco

Podobné články