Schüco DCS: ochrana pred zlodejmi a neželanou návštevou

06.06.2015, Mirka Ryšková | Budovy

Dovolenky sú aj obdobím zlodejov a neželaných návštev. Podľa slovenských policajných štatistík je najčastejším spôsobom vniknutia do budov a obydlí vlámanie cez okná a dvere. Ako sa chrániť?

Spoľahlivo zabezpečené dvere sú základ. Systém manažéra dverí Schüco DCS (Door control system) ponúka rozsiahle a elegantné riešenia dverovej komunikácie od obytných domov až po veľkoplošné objekty. Schüco DCS sa funkčne člení na tri podskupiny – kontrolu vstupu, zabezpečenie únikových dverí a dverovú komunikáciu. Všetky systémy využívajú najnovšiu technológiu a sú optimálne integrované do štýlového dizajnu.

Ide o voľne kombinovateľný systém, ktorý má k dispozícii tieto moduly: modul podsvieteného čísla domu LED svetlom, modul Spotlight na osvetlenie priestoru pred dverami, hlásič pohybu aj senzor priblíženia, kameru, reproduktor / hlasitý telefón, zvonček či núdzové tlačidlo.

Schuco-dvere-ochrana-2-X.jpg

V oblasti kontroly vstupu má Schüco pripravené riešenia pre bytovú výstavbu vyššieho štandardu (variant Standalone) a pre veľkoplošné objekty (variant Online). Obsluha sa realizuje alternatívne prostredníctvom čítačky kariet, klávesnice alebo biometrie (snímanie odtlačkov prstov).

Všetky prvky systému prechádzajú prísnou kontrolou a skúškami v najväčšom súkromnom technologickom centre Schüco v nemeckom Bielefielde. Schüco DCS získal aj prestížne dizajnérske ocenenia – iF product design award 2012, Red dot design award 2012 a Design Plus powered by Light + Building 2014.

"Únikovými dverami Schüco DCS a komponentmi – kľúčovým spínačom, núdzovým tlačidlom a príslušným informačným štítkom, ukazujeme, že certifikovaná bezpečnostná technika a príjemný vzhľad sa dajú zosúladiť. Sklenený povrch s vnútornou potlačou dáva systému celistvý a ušľachtilý charakter. Vďaka rozličným geometrickým výrazom profilu možno Schüco DCS úspešne využiť tak v novostavbách, ako aj v modernizovaných objektoch," uvádza Peter Škvaril, vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

"Z našich skúseností vyplýva, že vlámači využívajú najčastejšie vypáčenie, údery do dverí a okien, sofistikovanejší zlodeji 'odvŕtajú zámku' alebo použijú elektrické náradie, napríklad uhlovú brúsku. Podľa novej európskej normy DIN EN 1627 má konštrukčná a materiálová odolnosť sedem stupňov. Najnižšia je RC 1N (z anglického Resistance Class), nasleduje RC 2N, RC 2, RC 3, až po RC 6. Na systémových riešeniach spoločnosti Schüco oceňujem, že pri zachovaní estetiky a dizajnu sú k dispozícii pre rozličné stavebné hĺbky a zároveň s viacerými stupňami odolnosti (od RC 1 po RC 4) podľa potrieb klientov," hovorí Daniel Štubniak, špecialista na bezpečnosť a konateľ spoločnosti Kamerové systémy, s.r.o.

Schuco-dvere-ochrana-1-X.jpg

 Moduly Schüco DCS: číslo domu, LED Spotlight na osvetlenie priestoru pred dverami, hlásič pohybu aj senzor priblíženia, kamera, reproduktor / hlasitý telefón, zvonček, núdzové tlačidlo


 

Foto: Schüco

Podobné články