Swedspan Malacky rozšíri výrobu, chystá investíciu za 100 mil. eur

13.06.2012, SITA | Materiály, technológie, konštrukcie

Swedspan Slovakia, člen skupiny Ikea, rozširuje v Malackách svoj závod. Investícia do nových priestorov presiahne 100 miliónov eur, spustenie výroby v novej hale je naplánované na prvý kvartál 2014.

Investícia prinesie zvýšenie výroby podniku z dnešných 160-tisíc na 375-tis. metrov kubických drevotriesky. "Nové priestory podstatne rozšíria kapacitu prevádzky v Malackách a povedú aj k ekologickejšiemu a úspornejšiemu procesu výroby,” konštatuje generálny riaditeľ Swedspanu Slovakia Janis Lencévičs.

Práce sa v nadchádzajúcom období sústredia na terénne úpravy, budovanie infraštruktúry, ako aj rokovania s potenciálnymi dodávateľmi technológií.

Spoločnosť Swedspan Slovakia vznikla v roku 2009 ako člen skupiny Swedspan, momentálne zamestnáva približne 140 osôb. Zhotovuje tzv. ľahké dosky, ktoré sa využívajú v nábytku pod značkou Ikea. Závod na výrobu drevotriesky v Malackách začali budovať v roku 1998, výrobu spustil v roku 2001.

Skupina má svoje výrobné závody na Slovensku, v Litve, Poľsku, vo Francúzsku a Švédsku. Prevádzky Swedspanu ročne vyrobia dovedna 2 milióny metrov kubických drevených dosiek, 14 mil. metrov štvorcových laminovaných dosiek a 6 mil. metrov štvorcových laminovanej drevotriesky.

Podobné články