Leier: stavebný materiál pre každú stavbu a na jednom mieste

03.06.2020, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Staviate malý rodinný dom alebo ste developer a plánujete veľký developerský projekt? Hľadáte riešenie, pri ktorom budete mať čo najviac materiálov jednej značky? Ak ste odvetili "áno" na obe otázky, práve pre vás je vhodná široká škála produktového portfólia z ponuky spoločnosti Leier Baustoffe.

Pod jednou značkou Leier nájdete stavebný materiál pre každú fázu výstavby počnúc inžinierskymi prvkami, ktoré potrebujete pri príprave územia, končiac produktami na skrášlenie záhrady či praktické využitie okolia domu.

Leier-Durisol-1-X.jpg

 Rodinný dom vybudovaný zo stavebného materiálu Leier Durisol


 

Ste možno v situácii, keď už máte kúpený pozemok a plánujete výstavbu. V prvom kroku treba myslieť na to, ako budete stavbu zásobovať vodou. Často práve v tejto fáze treba vyhĺbiť studňu a zabezpečiť ju skružami. Ak ide o developerský projekt, je nevyhnutné celé územie odkanalizovať a osadiť kanalizačnými šachtami a uličnými vpusťami pre dažďovú kanalizáciu.

Leier-Durisol-9-X.jpg

 Komponenty inžinierskych sietí Leier


 

Akých chýb sa treba vyvarovať?

Najčastejšími chybami počas stavebných prác a riadenia projektu sú:

  • nedodržiavanie termínov,
  • problémy s kvalitou,
  • prekročenie rozpočtu nákladov na výstavbu.

Ak sa počas stavania chcete vyhnúť nepríjemným situáciám a improvizácii, potrebujete podrobný rozpočet s definovaním štruktúry použitých materiálov a plán organizácie výstavby, v ktorom je nevyhnutné konkretizovať, čo sa kedy bude robiť.

Leier-Durisol-5-X.jpg

 Stavba z Durisolu


 

Najlepšie je poradiť sa s odborníkom

Pri výbere komponentov sa treba poradiť s odborníkom, ktorý vám odporučí vhodný a overený materiál. Ak sa chystáte stavať rodinný dom, debniace tvárnice Leier sa hodia na spodnú stavbu a na nadzemnú časť je výborným, osvedčeným riešením keramická tehla Leier. Patrí medzi obľúbené, tradičné materiály a zaraďuje sa medzi najspoľahlivejšie konštrukcie.

Zachováva si dlhú životnosť, vysokú pevnosť a stabilný tvar aj pod vplyvom extrémnych teplôt či vlhkosti. Okrem toho má nízky difúzny odpor a spĺňa najvyššie požiadavky požiarnej odolnosti.

Leier-Durisol-8-X.jpg

 Škála produktového portfólia firmy Leier Baustoffe


 

Certifikované komíny Leier

Bezpečnosť a požiarna ochrana je dôležitá nielen v prípade stavebného materiálu, ale aj pri výbere komínového systému. Komíny Leiersystémovým certifikovaným riešením, ktoré vykazuje dlhodobú životnosť s 33-ročnou zárukou. Ich veľkou výhodou je možnosť pripojenia rozličných druhov spotrebičov pre všetky typy palív.

Vďaka najmodernejšej technológií dokážu zužitkovať značnú časť energie v palive, čo má za následok menšie množstvo, ale najmä nižšiu teplotu spalín, ktoré prúdia do komína. V prípade projektov so sedlovou alebo valbovou strechou je vhodná betónová strešná krytina Leier s výraznou, resp. jemnou vlnou.

 

Prefabrikáty s neobmedzenými možnosťami

Pre projektantov, architektov či veľkých developerov, ktorí stavajú byty, obchodné centrá a iné výškové budovy, je často dôležitý práve faktor rýchlej výstavby. Preto je jedným z overených a efektívnych riešení stavba z prefabrikovaných prvkov Leier. Táto metóda šetrí finančný rozpočet a výrazne zjednodušuje i skracuje proces výstavby.

Vďaka individuálnej výrobe každého komponentu dokážu prefabrikáty ponúknuť vysokú variabilnosť a takmer neobmedzené možnosti realizácie. Hotové železobetónové stenové prvky sa okamžite dajú zaťažiť a vďaka hladkému povrchu sú pripravené aj na stierkovanie či maľovanie bez potreby omietania. Každá časť budovaného objektu však potrebuje osobitý prefabrikát, preto sú k dispozícii filigránové či oporné steny, stropné panely, predpäté dutinové panely a dokonca aj systém hotovej pivnice alebo prefabrikované schodiskové ramená.

Leier-Durisol-6-X.jpg

 Filigránová stena Leier

Leier-Durisol-7-X.jpg

 Prefabrikované stenové prvky Leier


 

Terénne úpravy okolia stavby

Či už patríte k jednej alebo druhej skupine stavbárov, ku každému projektia aj terénne úpravy okolia stavby a jeho finálny estetický vzhľad. Na to sa výborne hodia záhradné prvky Kaiserstein, ktoré využívajú modernú technológiu v spojení s tradičným ručným opracovaním. Dlažby aj platne ponúkajú široké spektrum farieb, tvarov či povrchových vyhotovení a sú mimoriadne kvalitné, odolné a nešmykľavé.

Leier-Durisol-3-X.jpg

 Dlažba Vivendo


 

Momentálne je v záhradnej architektúre veľkým trendom osadzovanie vyvýšených záhonov na vysadenie okrasnými rastlinami alebo úžitkovými plodinami. Záhony si napriek krátkemu času od uvedenia do predaja rýchlo našli svojich priaznivcov. Vysoký záhon Leier - Durisol možno podľa požiadaviek klienta zložiť v požadovanom tvare.

 

Efektívne riešenia pre každú stavbu

Leier ako výrobca stavebných materiálov dokáže ponúknuť efektívne a kvalitné riešenie pre každú stavbu a uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Tým, že staviate s jednou značkou a kúpite všetko na jednom mieste od obchodného partnera Leier Baustoffe, s.r.o., môžete značne ušetriť nielen čas a energiu, ale aj finančný rozpočet. Pri výbere vám ochotne poradia predajní a produktoví manažéri. Kontakty nájdete na webovej stránke spoločnosti. Na dobré riešenie a radu od špecialistov nikdy nie je neskoro.

Leier Baustoffe SK, s.r.o.
Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
leier@leier.sk
www.leier.sk
www.durisoltvarovky.sk

Leier-Durisol-4-X.jpg

Foto: Leier

Podobné články