Leto sa blíži, myslite na ochranu strešných okien pred slnkom

26.05.2022, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

V podkroví ste bližšie k oblohe a slnku. Čím máte okná väčšie, tým sú miestnosti svetlejšie a otvorenejšie, čo pôsobí až luxusne. Nevýhoda je, že priamy slnečný jas je dosť ostrý a interiér sa prehrieva. Pomôcť môže protislnečná ochrana pre strešné okná.

shutterstock_2154847561-stresne-okno-1-X.jpg


Moderné rolety na strešné okná

Moderné rolety na strešné okná sú ideálne vtedy, ak uprednostňujete pozvoľnejší dopad svetla na povrch strechy a na okno. Toto riešenie zaručuje miernejšiu zmenu jasu medzi vonkajším a vnútorným prostredím, možnosť regulovať teplo navyše vedie k úsporám na elektrine a na účtoch za vykurovanie.

Rolety na strešné okná dokážu vyhovieť vkusu každého, pričom kombinujú striedmosť tvarov so širokým výberom viacerých materiálov. Možno nimi manipulovať ručne, dajú sa ovládať aj motoricky prostredníctvom systémov založených na najnovších technológiách.


Na čo všetko treba myslieť

Ak sa chcete v interiéri cítiť príjemne, nielen kvalitná kročajová izolácia sa postará o tú správnu atmosféru okolo vás a akustický komfort: odporúčame vám nezabudnúť ani na vhodné tienenie okien. Treba si len správne vybrať.

V konečnom dôsledku aj zdanlivo jednoduchá vec, akou je voľba zatemnenia strešného okna, v skutočnosti predstavuje akciu, pri ktorej treba zohľadniť viaceré faktory. Na začiatku je rozmer rolety podľa veľkosti okna, nasleduje výber materiálu a farebného odtieňa, v tejto fáze sa tiež rozhodneme, či zatemnenie budeme ovládať manuálne, alebo diaľkovo.


Ochrana aj pred dotieravým hmyzom

Výber konkrétneho modelu rolety by mal zodpovedať vašim osobným preferenciám a pohodliu, aké očakávate. Nezanedbateľným parametrom kúpy je cena, a tak odborníci odporúčajú zvážiť aj energeticky úsporné riešenia.

Na záver sa žiada pripomenúť nedávne uvedenie modelov pevných rolovacích sietí pre strešné okná proti komárom a dotieravému hmyzu plne kompatibilných so všetkými typmi okien do podkroví. Je to ideálna voľba pre letnú sezónu a potvrdenie, že strešné okná sú čoraz viac preferovaným riešením, o čom svedčia aj najnovšie prieskumy spokojnosti spotrebiteľov.

Foto: Radovan1/Shutterstock.com

Podobné články