Myslite na ochranu svojho príbytku, bezpečnosť je vo vašich rukách

28.05.2021, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Bezpečnosť a bývanie je témou, o ktorej sa živo diskutuje. Doma sa vždy chceme cítiť v bezpečí a pohodlne. Samozrejme, že tým chceme chrániť seba a svoj majetok, čo je pochopiteľné.

Pocit domova a istoty je pre naše psychické zdravie nesmierne dôležitý a docieliť ho nemusí byť pritom ani také ťažké. Stačí staviť na niektoré kvalitné systémy, ktoré vám umožnia mať v príbytku pod všetko pod kontrolou.

20b-shutterstock_162190610-zlodej-X.jpg


Bezpečnostný alarm

Prvý krok na ochranu vášho domova je postarať sa o kvalitný bezpečnostný alarm. Najistejšie je staviť na kvalitné značky a modely, medzi ktoré patrí napríklad známy a populárny alarm Jablotron. Nájdite si firmu, ktorá takéto služby sprostredkúva, a dohodnite si profesionálnu montáž. Zostáva vám posledný úkon: naučiť sa takéto zabezpečenie ovládať, aby ste si mohli domov ochrániť pred akýmkoľvek neoprávneným prelomením.

Alarm do domu funguje na jednoduchom princípe, keď na neoprávnený vstup upozorní poplachom. Základom takéhoto bezpečnostného systému je väčšinou obrazovka (jednoduchý počítač) umiestnená na spoľahlivom mieste v nehnuteľnosti. Ide o základňu, ktorá ovláda systém, a s ním sa ako používatelia musíte naučiť pracovať.

Byvanie-ochrana-1-X.jpg

Pri neoprávnenom vstupe alarm upozorní majiteľa, bezpečnostnú službu alebo prípadne aj políciu. Systém sa dá priamo spojiť s aplikáciou v smartfóne, a tak môžete bezpečnostný systém ovládať kedykoľvek a kdekoľvek.


Bezpečnostný systém

Alarm zväčša predstavuje časť bezpečnostného systému. Ide vlastne o základ, ktorý kontroluje funkcie ostatných nosičov informácií. Môže byť napojený na kamery či napríklad spoľahlivé fotopasce. Pri zaznamenaní nepovolenej aktivity vám potom alarm vyšle informáciu o udalosti. Detektory rozpoznávajúce pohyb sú základom správneho fungovania bezpečnostného systému, pretože umožňujú správne vyhodnotiť riziko situácie.

Byvanie-ochrana-2-X.jpg

Súčasťou ochrany môžu byť aj detektory rozbitia skla alebo otvorenia okien, zvykne sa využívať i poplašný signál, ktorý hlasným zvukom upozorňuje na neoprávnený vstup. Môže sa tiež využívať svetelná signalizácia. Bezpečnostný systém síce pre majiteľa nehnuteľnosti znamená investíciu navyše, postará sa však naozaj o stopercentnú ochranu. Ideálny je aj pre objekty, čo nie sú pravidelne obývané, ako sú rekreačné chaty či priestory, ktoré slúžia na sprostredkovanie verejných služieb.

Foto: Shutterstock, Hacom.sk, Pixabay

Podobné články