Podlahové zásuvky sú v mnohých domácnostiach už bežný štandard

17.10.2018, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Podlahové zásuvky, súčasť moderného bývania, riešia problém s nevzhľadnými predlžovacími šnúrami. Privádzať môžu nielen elektrinu, ale aj audio/video signál, PC/dátové káble, USB, HDMI pripojenie a podobne.

Stakohome-zasuvky-1-X.jpg


Podlahové zásuvky pre interiér

Dizajnové podlahové zásuvky, ktoré ponúka česká spoločnosť Stakohome Network, s.r.o., sú pripravené tak do bytov a rodinných domov, ako aj do zaujímavých a luxusných objektov i komerčných priestorov. Vďaka materiálom, z ktorých sú škatule do podlahy vyrobené, možno ich inštalovať aj do blízkosti podlahového kúrenia.

Stakohome-zasuvky-2-X.jpg

Stakohome-zasuvky-3-X.jpg

 Elektrická podlahová zásuvka, ktorá sa v interiéri "stratí"


 

V interiéri sa zásuvky do podlahy inštalujú najmä ako náhrada za nevzhľadné predlžovacie káble. Zásuvky sú pripravené napríklad uprostred miestnosti (pod stôl) alebo povedzme k stojacim reproduktorom, svietiacemu kvetináču či lampe. Tieto podlahové zásuvky žiadny interiér nekazia. Veká podlahových krabíc sa dajú podľa potreby prekryť podlahovou krytinou. Zásuvky tak splynú aj s drevenou podlahou, aj trebárs s dlažbou, linoleom či kobercom.

Stakohome-zasuvky-4-X.jpg

 Podlahovú zásuvku možno schovať aj pod koberec


 

Vnútorné vybavenie podlahovej krabice zásuvkami je individuálne a závisí len od požiadaviek každého zákazníka. Popri elektrických zásuvkách je možné mať v krabici aj audio/video alebo dátovú koncovku, HDMI a pod. Vďaka tomu možno doprostred miestnosti umiestniť dajme tomu televízor bez toho, aby sa od neho ťahalo niekoľko káblov cez polovicu miestnosti.

Stakohome-zasuvky-5-X.jpg

 Pri tomto type podlahovej zásuvky je možné do veka vložiť akúkoľvek podlahu do hrúbky 15 milimetrov


 

Podlahové zásuvky v exteriéri

Exteriérové podzemné zásuvky slúžia na privedenie elektrickej energie, ale aj televízneho signálu, dátových/počítačových sietí, audio prenosu atď., na také miesta, ako je záhrada, terasa, okolie domu, vjazd či garáž. Pripojiť sa dá cez ne prenosný počítač, dekoratívne alebo vianočné osvetlenie, gril. Ukrývať sa môžu aj pod trávnikom alebo dlažbou.

Stakohome-zasuvky-7-X.jpg

Stakohome-zasuvky-8-X.jpg

 Pri používaní možno vonkajšiu zásuvku vybaviť násadcom


 

Exteriérové (záhradné) zásuvky sú vyrobené tak, aby vydržali vonkajšie klimatické podmienky. Preto sa dodávajú s krytím typu IP67 a sú vodotesné, čo zabraňuje vniknutiu vody či nečistôt do priestoru škatule.

Stakohome-zasuvky-6-X.jpg

 Vonkajšia podzemná zásuvka s potrebným krytím (IP67) proti vode a prachu


 

Inštalácia podlahových zásuviek je jednoduchá a ich následná údržba nie je náročná. Píšte, volajte, radi vám poradíme s výberom toho najlepšieho riešenia. Štandardne dodávame aj na Slovensko.

Stakohome-zasuvky-10-X.jpg

Ďalšie informácie:

http://www.podlahove-zasuvky.cz

tel. : +420 226 517 522, +420 776 780 378

Stakohome-zasuvky-11-X.jpg

Foto: Stakohome Network

Podobné články