Tichí hrdinovia našich domovov: kvalitné betónové žumpy

19.07.2023, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Jednou z kľúčových zložiek pre zabezpečenie hygienických a ekologických podmienok na akomkoľvek mieste je dobre fungujúci odpadový systém. Ten by mal byť zhotovený z naozaj odolných materiálov.

Kvalita materiálov je v tomto prípade viac ako opodstatnená: každá ďalšia nutná oprava systému môže spôsobiť ohrozenie rozsiahlej infraštruktúry. Betónové žumpy sú v tomto smere najlepšia možnosť, a tak si o ich výhodách v tomto článku niečo povieme.

Zumpa-betonova-1-X.jpg


Prečo práve betónové žumpy?

Betónové žumpy sa často používajú na miestach bez prístupu k verejnému kanalizačnému systému. Vo všeobecnosti sú však veľmi dobrým riešením aj z mnohých ďalších dôvodov.

Betón je extrémne pevný materiál, ktorý dokáže odolávať poveternostným vplyvom a teplotným zmenám. Správne zhotovená, vybraná a udržiavaná betónová žumpa vám preto môže slúžiť desiatky rokov.

Nesmieme obísť ani kapacitu autonómneho systému, ktorá môže byť rôzna, aby uspokojila potreby konkrétnej nehnuteľnosti. A ak sa žumpy správne používajú a udržiavajú v dobrom stave, nie je ohrozené ani životné prostredie.

Zumpa-betonova-2-X.jpg


Betónové žumpy Trebišov

Aby vám autonómny systém na zber odpadových vôd z domácnosti priniesol všetky žiaduce prednosti a postaral sa o bezproblémové fungovanie príbytku, je dôležité zvoliť si vhodného dodávateľa, poskytujúceho kvalitné a dlhodobé riešenia na správu tekutého odpadu.

Tým môžu byť napríklad betónové žumpy Trebišov od jimko.sk, ktoré ponúkajú komplexné služby v oblasti odpadového hospodárstva vrátane výroby a montáže betónových žúmp. Samotná firma pristupuje k svojej práci profesionálne a zodpovedne, s ohľadom na potreby svojich zákazníkov i na ochranu životného prostredia, čo je základ pre obojstrannú spokojnosť a služby, ktoré nemajú konkurenciu.


Betónové žumpy Trenčín

Na druhej strane Slovenska, v meste Trenčín, vám takéto riešenie ponúknu TopZumpy.sk. Aj táto spoločnosť sa vyznačuje profesionálnym prístupom a ponúka širokú škálu služieb v oblasti odpadového hospodárstva. Firma zabezpečuje výrobu, montáž a údržbu kvalitných betónových žúmp Trenčín, pričom osobitnú pozornosť venuje ochrane životného prostredia a dlhodobej udržateľnosti svojich riešení.

Ak preto hľadáte pre svoju domácnosť nádrž na zber odpadovej vody, s inštaláciou týchto tichých hrdinov našich domovov dlho neváhajte. Postarajú sa o váš komfort bez zbytočných starostí a ohrozenia okolia.

Foto: Maksim Safaniuk / Shutterstock.com, Beekeepx/Shutterstock.com

Podobné články

 • Vlhké steny ohrozujú zdravie vás aj vášho domu, myslite na to

  Vlhke-steny-plesne-2-X.jpg

  Syndróm chorých budov (sick building syndrome, SBS) sa pri téme bývania spomína čoraz častejšie. Ide o stavby a príbytky, ktoré sa negatívne podpisujú na ľudskom zdraví. Netrpia ním len staré budovy. Všetky tieto stavby však spája nadmerná vlhkosť a zlé dýchanie stavby.

 • Bývanie v podkroví: príjemná romantika alebo skôr utrpenie?

  Obytne-podkrovie-4-X.jpg

  Podkrovie je veľmi špecifický priestor, kde sa môže príjemne bývať, no môže to byť aj utrpenie. Okrem celkovej atmosféry a dobrého architektonického riešenia priestoru má na kvalitu bývania priamo pod strechou zásadný vplyv tepelná pohoda. A tá úzko súvisí so zaizolovaním podkrovia a strechy.

 • Ako v lete účinne ochrániť príbytok pred spaľujúcim slnkom?

  Teplo-Veka-2-X.jpg

  Domov zaliaty slnkom si praje väčšina z nás, no táto radosť má aj svoje limity. Letné slnko často spôsobuje nadmerné prehrievanie príbytku a nepríjemne oslňuje, čo môže byť obmedzujúce napríklad aj pri práci na home office. Ako sa vyhnúť invazívnym slnečným lúčom a "trópom" v domácnosti?

 • Svet pod nohami: aké materiály sa najviac hodia na podlahu?

  Podlaha-interier-4-X.jpg

  Materiál, farba a dizajn podlahy majú na celkový dojem z interiéru zásadný vplyv. V kombinácii s podlahou úplne inak vynikne nielen ostatné zariadenie, ale mení sa aj pocit z priestoru.

 • Debnenie strechy a šetrnosť: zelená pre pevnú a ekologickú stavbu

  Debnenie-Velox-3-X.jpg

  Dokončenie hrubej stavby môže vyzerať ako náročná úloha, najmä ak si nie ste istí správnou metódou debnenia. Existuje spôsob, ktorý pridáva domu dodatočné a energeticky zaujímavé vlastnosti?

 • V stavbách na Slovensku sa stále objavuje nebezpečný azbest a olovo

  Azbest-4-X.jpg

  Kúpili ste alebo zdedili starší dom a chcete si ho opraviť? Riziko, že v ňom narazíte na nebezpečné látky ako olovo a najmä azbest, je vysoké. Podľa štatistického úradu je na Slovensku až 600-tisíc budov, v ktorých je prítomný azbest.