Tri dôvody, prečo sú žalúzie v lete aj v zime tou najlepšou voľbou

18.08.2022, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Žalúzie majú viacero výhod a týka sa to tak vonkajších, ako aj vnútorných. Sú medzi nimi síce podstatné rozdiely, ale v oboch prípadoch ide o skvelú voľbu. Kedy stačia vnútorné žalúzie a kto by mal radšej investovať do vonkajších? A prečo si vlastne zvoliť práve žalúzie?

shutterstock_2186599651-zaluzie-1-X.jpg


Žalúzie sú moderné a nadčasové

Vonkajšie aj vnútorné žalúzie sú decentný, moderný a nadčasový tieniaci prvok. Predokenné žalúzie sú navyše aj veľmi efektívne, pokiaľ ide o eliminovanie prehrievania interiéru. Dostupné sú v rozličných farebných vyhotoveniach aj veľkostiach, a tak sa dajú jednoducho zladiť s fasádou v prípade exteriérových žalúzií, alebo s interiérom v prípade vnútorných žalúzií.


Žalúzie ako tieniaci prvok i tepelná izolácia

Žalúzie neslúžia len ako tieniaci prvok, ale čiastočne aj ako tepelná izolácia. V tomto smere sú podstatne účinnejšie exteriérové žalúzie, pretože sa umiestňujú pred okno a slnečné lúče vďaka nim nerozpália sklo tak intenzívne.

Vonkajšie žalúzie však oceníte aj v zimnom období, lebo teplý vzduch z interiéru bude cez sklá okien unikať menej, ako keby ste ich nemali vybavené exteriérovým tieniacim prvkom. Podobný efekt majú, samozrejme, aj vnútorné žalúzie, ale výrazne slabší. Ak vonkajšie žalúzie zatiahnete celkom natesno, budú čiastočne tlmiť aj hluk z ulice.


Objednajte si žalúzie na mieru

Žalúzie sa hodia pre štandardné aj atypické okná, pretože sa dajú vyhotoviť na mieru. Šikmá žalúzia Cetta 80F TE je vhodná práve pre zatienenie asymetrických tvarov okien. Problémom nie sú ani strešné okná, pre ktoré je vhodná interiérová strešná žalúzia V-Lite.

Žalúzie na mieru môžu mať rozličnú šírku aj výšku v rámci štandardných rozmerov, pričom sa dá vybrať z rozsiahlej ponuky farieb. Vonkajšie aj vnútorné žalúzie na mieru budú vyhovovať vášmu domovu aj vám.

Foto: U. J. Alexander / Shutterstock.com

Podobné články