Trio, ktoré sa postará, aby vás doma nik nerušil a mali ste ticho

28.09.2019, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Slováci bývajú čoraz kvalitnejšie, a tak otázka metrov štvorcových prestáva byť hlavným faktorom pohodlného bývania. Veľkým problémom je v poslednom čase skôr zvuková izolácia bytových priestorov.

Život v meste vystavuje moderného človeka častým stresom, preto sa ľudia usilovne snažia aspoň dostať v lete na vidiek, do čistého vzduchu, ticha, ďaleko od mestského hluku a ruchu. Leto je však krátke a ubehne veľmi rýchlo. Vy sa musíte z chaty alebo dovolenky vrátiť domov a naďalej znášať nadmerný hluk od susedov alebo z ulice. To však nie je dobré a mali by ste to zmeniť.

47b-shutterstock_235661407-1-X.jpg


Vyskúšajte akustickú penu

Početné vedecké štúdie dokazujú, že hluk je najčastejšou príčinou nervových porúch. Obyvatelia husto obývaných miest musia okrem zvyčajného pracovného stresu, "trpieť" aj doma. Zmeniť to môže jednoduchá a kvalitná akustická pena.

Nemusí byť zbytočne hrubá a zmenšiť už beztak malé plochy obytného priestoru. Stačí, ak si vyberiete naozaj kvalitný typ akustickej peny a necháte si ho inštalovať na správne miesto. Ideálne profesionálom. Možností, ako potlačiť vplyv nadmernej hlučnosti v domácnosti, je však viac.

Hluk-izolacia-1-X.jpg

 Predsadené stenové konštrukcie – jedna z možností zvukovej izolácie miestnosti


 

Vyberte si kvalitné dvere

Ideálne bezpečnostné a s dobrou izolačnou vrstvou, cez ktorú k vám ani von neprenikne čo len jemný vánok. Dvere zlepšia vaše súkromie a pohodlie, o ktorom ste tak dlho snívali. O lepšie súkromie a zvukovú izoláciu sa však v interiéri postarajú aj moderné zasúvacie dvere.

Hluk-izolacia-2-X.jpg


Pomôžu aj obývacie steny?

Určitým spôsobom áno, no nečakajte zázraky. Pravdou však je, že nová obývacia stena v interiéri akoby zväčší hrúbku steny a vytvorí ďalšiu bariéru šíreným zvukovým vlnám. Tenké steny v apartmánoch sú skutočnou pohromou dneška, keďže vám dovolia počuť všetky podrobnosti zo života susedov, výťah na chodbe, kedy sa zapne alebo vypne čerpadlo alebo naštartuje auto pod oknom.

Otázka zvukovej izolácie je preto nanajvýš akútna. Ak chcete realizovať plán dobrej zvukovej izolácie vo svojom byte už túto jeseň, musíte si vybrať vhodný materiál alebo špeciálny obklad, ktorému dôverujete. Alebo sa môžete inšpirovať radami z nášho článku.

Foto: potichu,sk, Shutterstock, Solodoor

Podobné články