Značkové a lacné rolety sa líšia predovšetkým svojou životnosťou

07.07.2017, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Hlavný rozdiel medzi značkovými a lacnými roletami je v ich životnosti. Na trhu je dnes pestrá škála vysokokvalitných modelov, no ešte pred takými 20 rokmi nebola v tomto segmente prílišná konkurencia.

Aj to je dôvod, prečo na oknách niektorých domov dosiaľ vidíme neprofesionálne spracované vonkajšie rolety z obyčajného, skorodovaného plechu a nekvalitných lamiel. Hoci títo výrobcovia neprežili svoje podnikateľské začiatky, trh stále ponúka tieniacu techniku s veľkým cenovým rozptylom. Venujte preto pozornosť rizikám, ktoré sa môžu ukrývať za nízkou cenou exteriérových roliet.

Minirol-rolety-1-X.jpg

 Predokenné rolety značky Minirol


 

Stabilné materiály a farby, čo sa dajú ľahko opraviť

Zásluhou nedostatkov v kvalite materiálov použitých na výrobu predokenných roliet a v ich spracovaní dochádza napríklad k blednutiu farieb alebo postupnému rozkladu nekvalitných PVC komponentov. Pri lacných exteriérových roletách reálne hrozí, že sa poškodí celé tienenie, a to v dôsledku silného UV žiarenia, vysokých alebo nízkych teplôt. Výrobca značkového tienenia Minirol má vďaka svojej 20-ročnej praxi k dispozícii komplexnú sériu procesov, ktoré strážia kvalitu všetkých výrobkov, vrátane vstupnej kontroly.


Zákazková výroba dokáže vyhovieť každému

Finálne produkty od dodávateľov lacnejšieho tienenia sa väčšinou predávajú iba v štandardných rozmeroch. Takýmito vonkajšími roletami zatienite atypické okná či väčšie plochy veľmi ťažko. Naopak, z ponuky značky Minirol si jednoducho vyberiete najvhodnejšiu kombináciu spôsobu ovládania, typu lamiel a farebného vyhotovenia k vami zvolenému modelu predokenných roliet.

Minirol-rolety-3-X.jpg

 Predokenné rolety značky Minirol


 

Servis, na ktorý sa môžete spoľahnúť

Pri lacnejších tieneniach existuje riziko, že dodávateľ nemusí mať vybudované vhodné zázemie a kapacity na servis ponúkaných výrobkov. Aj najmenšia oprava preto používateľovi spôsobí zbytočné starosti. Počas svojej existencie si producent vonkajších okenných roliet Minirol vybudoval spoľahlivú sieť obchodných partnerov pôsobiacich v každom regióne. Zabezpečiť záručný či pozáručný servis nie je teda vôbec žiadny problém. Ak máte záujem o návrh konkrétneho riešenia alebo o informáciu o cene vonkajších roliet, napíšte na stránku Minirolu a vyžiadajte si ponuku zdarma.

Foto: Minirol

Podobné články