Hornbach v Nitre otvára svoje brány, bude už piaty na Slovensku

15.03.2022, Silvia Jáhnová | Správy z firiem

Spoločnosť Hornbach otvorí v Nitre svoju piatu predajňu na Slovensku. Kupujúci nás nájdu v strategickom parku Na Pasienkoch, hovorí Martin Taksonyi (na snímke nižšie), riaditeľ nitrianskeho Hornbachu.

Hornbach-Nitra-1-X.jpg 

Hornbach-Nitra-5-X.jpgAko bude prebiehať otvorenie nového Hornbachu?

- Štartujeme v stredu 16. marca 2022 o 7:00 h. Pre stovky našich zákazníkov, ktorí prídu hneď po otvorení, máme pripravených veľa praktických darčekov, ako sú montérky, kvety, maliarske kombinézy, gymsacky, tričká a iné. Tešiť sa na vás budú aj všetci naši zamestnanci, ktorí vám radi odborne poradia s výberom tovaru, pracovným postupom či so starostlivosťou o rastliny. Samozrejmosťou je široká ponuka produktov v dostatočných skladových zásobách.

 

Prečo sa Hornbach rozhodol pre Nitru?

- Chýbal tu hobbymarket, aký by uspokojil potreby aj tých najnáročnejších klientov. Spoločnosť Hornbach si nechala urobiť prieskum, ktorý potvrdil, že obyvatelia Nitry majú chuť rekonštruovať a sú tiež nadšení záhradkári. Starostlivo sme zvažovali lokalitu v rámci mesta, vyhral napokon strategický park Na Pasienkoch. V poradí piata predajňa Hornbachu je súčasťou areálu Pantera Business District, kde budú štyri väčšie obchodné domy a retail park s menšími prevádzkami.

 

Na čo sa môžu zákazníci tešiť?

- Rovnako ako ostatné predajne Hornbachu aj tá nitrianska ponúkne široký sortiment výrobkov, ktorý tvorí momentálne 120-tisíc položiek vrátane vlastných značiek. Súčasťou obchodu s predajnou plochou 16 489 m² sú odborné oddelenia, stavebné a záhradné centrum, Drive In, železiarstvo, elektro, oddelenie dekorácií, moderné centrum na miešanie farieb, sortiment pre vybavenie kúpeľní a kuchýň. Predajňa je vybavená úsporným LED osvetlením, o komfort pre kupujúcich sa postará systém rekuperácie tepla a energia bude zabezpečená aj s využitím fotovoltiky. Zákazníci budú môcť využiť aj tri nabíjacie stanice pre elektromobily na parkovisku.

Hornbach-Nitra-3-X.jpg

 

Budú mať kupujúci možnosť využiť poradenstvo špecialistu?

- Odborné poradenstvo je pre Hornbach jednou z najdôležitejších služieb, poskytujeme ho zadarmo. Zákazníci sa môžu spoľahnúť na našich pracovníkov s odbornými znalosťami, ktorí k nám prišli z praxe, či už v segmente stavby, rekonštrukcie alebo záhrady. Naši zamestnanci sa stále vzdelávajú, v rámci firmy alebo od našich dodávateľov, aby mali vždy aktuálne informácie o vývoji, materiáloch a trendoch.

 

Aké inovácie ponúkne nová predajňa?

- Nová predajňa prinesie moderné prostredie, dostatok svetla, odborných predajcov, prehľadnú orientáciu a bezplatné wi-fi. Radosť z projektu začína už samotným nákupom. V predajni budú môcť zákazníci využiť dva spôsoby samoobslužného nakupovania. Tovar zaplatia pri samoobslužnej pokladnici, ako to poznajú z potravinových predajní. Druhou možnosťou, ktorá ušetrí ešte viac času, je samoobslužné nakupovanie cez našu aplikáciu a jej funkciu Self-Scan.

 

Ako funguje systém Self-Scan?

- V tomto prípade si zákazník svoje nákupy skenuje už počas nákupu mobilným telefónom, prípadne tabletom prostredníctvom aplikácie. Po dokončení nákup zaplatí platobnou kartou alebo v hotovosti. Pre lepšiu predstavu o fungovaní služby sme pripravili aj krátke video, ktoré si klienti môžu pozrieť na našom webe. Samozrejmosťou je aj nákup cez e-shop a vyzdvihnutie tovaru v predajni. Ten si zákazník môže prevziať hneď na niekoľkých miestach. Nadrozmerný stavebný materiál si možno kúpiť v Drive In. Pre našich zákazníkov tiež pripravujeme boxy na vydvihnutie menších produktov.

Hornbach-Nitra-7-X.jpg

 

Má aplikácia Hornbach aj ďalšie výhody?

- Prehľadná a jednoduchá aplikácia funguje ako plnohodnotný e-shop. Ponúka kategorizovaný zoznam všetkých produktov, informácie o ich dostupnosti a umiestnení v predajni. To pomôže v orientácii aj v novootvorenej predajni Hornbach v Nitre. Aplikácia tiež poslúži ako nákupný zoznam a úschovňa elektronických bločkov. Po zaplatení nákupu si už zákazníci nebudú musieť odkladať pokladničné bloky počas dvoch rokov, pretože sa im do aplikácie uloží elektronický doklad o každom nákupe. Okrem týchto výhod môžu zákazníci pomocou predĺženej záruky získať aj kredity na budúce nákupy.

 

Ako funguje predĺženie záruky najnižších cien?

- Hornbach vo všetkých pobočkách garantuje trvalo nízke ceny a možnosť rýchleho nákupu bez nutného porovnávania cien iných predajcov. Ponúka aj funkciu automatického predĺženia záruky trvalo najnižších cien aj po nákupe. Ak tovar zlacnie do 30 dní od kúpy, používateľovi sa automaticky pripíšu na zákaznícky účet kredity v hodnote rozdielu cien. Tie si možno uplatniť pri ďalšom nákupe – či už online, alebo v niektorej z pobočiek. Takto môže ušetriť peniaze aj spätne po nákupe.

 

Čo ďalšie pripravujete, aby boli zákazníci spokojní?

- Hornbach v Nitre ponúka aj tzv. Drive In nákup. Zákazníci môžu pohodlne nakúpiť autom v Drive In hale ťažké, objemné a veľké stavebné materiály, ako je drevo, murovacie materiály, omietky, sadrokartónové dosky, ale aj izolácie a zámkové dlažby a pod.

Hornbach-Nitra-2-X.jpg

 

Čo ste pripravili pre záhradných nadšencov?

- Podľa prieskumu väčšinu klientov láka práve návšteva záhradného centra, v Nitre bude na ploche takmer 2-tisíc m². Zákazníci tu nájdu vyše 600 druhov živých rastlín a viac ako tisíc výrobkov vybavenia do záhrady, vrátane záhradnej techniky a aku-prístrojov. Potešia ich aj značky záhradkárskeho náradia a zavlažovania for_q či grily Tenneker, ktoré sú len v Hornbachu. Okrem skutočne širokého sortimentu dostanú zákazníci aj dvojročnú záruku, kým sa im ujmú trvalky, stromy a kríky. V prípade oprávnenej reklamácie vrátime peniaze alebo poskytneme náhradu.

Hornbach-Nitra-4-X.jpg

Foto: Hornbach

Podobné články