Lepidlá v spreji: ľahko sa s nimi pracuje, majú všestranné použitie

09.05.2019, Lenka Puzlíková | Správy z firiem

Výkonný pracovník a vysoká efektívnosť, taký je sen azda každého zamestnávateľa. Prispieť k tomu môžu aj vhodné produkty, ktoré podniku ušetria čas. Napríklad lepidlá v spreji.

Odborníci z technologickej spoločnosti 3M sa pri vývoji lepidiel v spreji zamerali okrem iného na širokú paletu ich využitia: od lepenia papiera až po lepenie kovov. Trio najúspešnejších lepidiel firmy teraz dostalo nový dizajn, aby výber medzi nimi bol jednoduchší. Lepidlá v spreji sa od tých bežných odlišujú hneď niekoľkými výhodami. Jednou z hlavných je to, že pri ich používaní majú pracovníci voľné ruky a nepotrebujú žiadne ďalšie náradie. Stačí len stlačiť ventil na spreji. Zdá sa to ako maličkosť, ale výrobný proces sa vďaka tomu veľmi urýchli.

Lepidla-5-X.jpg


Univerzálny produkt

Stojí za to spomenúť aj univerzálnosť. Trojica najobľúbenejších 3M lepidiel v spreji je vhodná na menšie priemyselné použitie, ako aj na údržbu a rozmanité opravy. Každé z týchto lepidiel sa hodí na iný účel, ich spoločným menovateľom je však rýchlosť a spoľahlivosť.

Lepidla-7-X.jpg

"Viacúčelové lepidlo Super 77 je vhodné na použitie v automobilovom priemysle alebo pri vytváraní reklamných kampaní, hodí sa však aj na domáce využitie. Ak potrebujete extrémnu lepiacu silu, je tu lepidlo Scotch-Weld 90, ktoré je spoľahlivým pomocníkom pri výrobe nábytku, aranžovaní reklamných vitrín alebo povrchovej úprave pracovných plôch. Na prácu s polyuretánovými alebo latexovými penami slúži lepidlo Scotch-Weld 74," odporúča Jan Hastík zo spoločnosti 3M.

Lepidla-8-X.jpg


Bez agresívnych zložiek

Ponuku lepidiel 3M dopĺňa priemyselný čistič na báze citrusového oleja. "Dobrý je na všeobecnú údržbu a čistenie. Bez ťažkostí rozpúšťa a odstraňuje olej, mastnotu, asfalt a ďalšie nečistoty. Navyše, neobsahuje žiadne agresívne chemické zložky, ktoré by pre ľudí mohli byť potenciálne škodlivé," poznamenáva J. Hastík. Všetky spomenuté lepidlá a priemyselný čistič majú teraz nové, upravené obaly. Tie sú navzájom farebne odlíšené, majú veľké číslice a zreteľnejšie symboly na jednoduchší výber vhodného produktu.

Lepidla-9-X.jpg

Viacúčelové lepidlo 3M Super 77
Ideálne na lepenie ľahkých a hladkých materiálov, ako je papier, pena, plast, drevo a ďalšie. Je bezfarebné, nezanecháva škvrny, dobre sa vstrebáva, rýchlo schne a poskytuje dlhodobú pevnosť. Vyniká tiež vysokou odolnosťou proti vode a teplotám od -30 °C až do 60 °C.

Lepidlo v spreji 3M Scotch-Weld 90
Vyniká extrémnou lepiacou silou, preto je vhodné predovšetkým na používanie pri podlahových krytinách, kobercoch alebo rozličných kovoch. Vyznačuje sa výbornou odolnosťou voči vode, chemickým latkám a tiež dlhou životnosťou.

Lepidlo v spreji 3M Scotch-Weld 74
Vyvinuté na lepenie pružných polyuretánových alebo latexových pien, a to vzájomne, ale aj k iným materiálom. Lepidlo vyniká jednoduchým aplikovaním, rýchlym schnutím a tvarovaním penovej hmoty do požadovaných štruktúr.

Priemyselný čistič 3M
Čistiaci sprej na báze citrónového oleja odstraňuje rozličné nečistoty a zvyšky lepidiel, rozpúšťa a uvoľňuje mastnotu bez toho, aby sa materiál musel namočiť. Vďaka jednoduchému použitiu nahrádza brúsenie a mechanické opracovanie materiálu.

Lepidla-1-X.jpg   Lepidla-2-X.jpg   Lepidla-3-X.jpg   Lepidla-4-X.jpg

Foto: 3M

Podobné články