Ochrana klímy a špičkový komfort: Vaillant predstavuje dve novinky

04.07.2020, Oľga Gluštíková | Správy z firiem

Žijeme v prevratných časoch. Očakávania ľudí od technológii aj samotné technológie sa ustavične menia. Značné nádeje sa vkladajú aj do konceptu Smart home, čiže inteligentnej domácnosti.

Koncept Smart home v bývaní zažíva boom. Navyše, klimatické zmeny si vyžadujú ešte efektívnejšie a environmentálne prijateľnejšie riešenia – najmä v prípade zariadení pre komfort súvisiaci s teplom a teplou vodou.

Vaillant-3-X.jpg

"Práve pre túto novú éru sú určené naše dve novinky. Ich spoločným menovateľom je ochrana klímy, inteligentné internetové pripojenie a dosiahnutie najvyššej úrovne komfortu," hovorí Mária Prachárová, marketingová manažérka spoločnosti Vaillant Group Slovakia. Obidve budú na slovenský trh uvedené začiatkom júla. "Ide o tepelné čerpadlo s prírodným chladivom a vlajkovú loď značky Vaillant – mimoriadne úsporný plynový kotol s novou technológiou a dizajnom," poznamenáva M. Prachárová.

Vaillant-5-X.jpg


Ochrana klímy

Vaillant je jedným z prvých výrobcov, ktorí do tepelných čerpadiel zaviedli ekologické chladivo. Prvým z takýchto produktov je monoblokové tepelné čerpadlo aroTherm plus vzduch/voda (3-12 kW, A+++).

"Je naplnené chladivom R290 pre zníženie uhlíkovej stopy, ktoré mu umožňuje podať nadpriemerný výkon a zároveň byť ohľaduplným k životnému prostrediu. Má mimoriadne nízke číslo GWP = 3, teda nízky potenciál globálneho otepľovania," spresňuje M. Prachárová.

Vaillant-1-X.jpg

 Vaillant aroTherm plus: nové monoblokové tepelné čerpadlo typu vzduch/voda


 

Výsledkom je komfort, ktorý je udržateľný: spoľahlivé vykurovanie, chladenie a príprava teplej vody pre novostavby aj rekonštrukcie starších rodinných domov, s podlahovým vykurovaním i radiátormi (vďaka výstupnej teplote až 75 °C).

Systém pozostáva z tepelného čerpadla, ktoré patrí k najtichším na trhu. Býva umiestnené v exteriéri, ovládať sa dá aj aplikáciou v smartfóne (s internetovým modulom a so systémovým regulátorom). Druhou časťou systému je interiérová jednotka uniTower plus (so zabudovaným zásobníkom teplej vody s objemom 185 litrov). Inštalácia je rýchla, bez zásadných stavebných úprav.


Dizajnová novinka

V novostavbách, starších domoch a bytových jednotkách umožňuje dosiahnuť väčšiu úsporu než iné kotly tohto druhu, dokonca pri ohreve teplej vody o 10 percent. Ide o inovovaný závesný kondenzačný kotol, ecoTec exclusive Green iQ (20 a 25 kW, A). Pozostáva z 85 perc. recyklovateľných materiálov. "Zaujímavosťou je, že táto vlajková loď značky Vaillant sa vyrába priamo na Slovensku, v závode v Skalici," vysvetľuje M. Prachárová.

Vaillant-2-X.jpg

 Vaillant ecoTEC exclusive: inovovaný, mimoriadne úsporný kondenzačný kotol


 

Čisté a jasné línie, plochý dizajn a osvetlený čierno-farebný displej kotla sú znakom novej éry zariadení. Jeho spaľovací systém sa sám optimalizuje pre maximálny energetický výnos. Deje sa tak vďaka novej, inteligentnej technológii IoniDetect, ktorá automaticky detekuje rôzne druhy a vlastnosti plynu.

Do domácností prináša príjemné teplo a aj komfort s teplou vodou (podľa verzie kotla). S novým systémovým regulátorom sensoComfort a s internetovým modulom ho možno ovládať cez aplikáciu v smartfóne, novinkou je ich montáž priamo na kotol.

Vaillant-4-X.jpg

Foto: Vaillant

Podobné články