Ako obdarovať muža a nájsť pravý darček pre otca, manžela, priateľa

23.11.2022, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

To, že sú nákupy pre mužov podľa nich vraj stratený čas, neznamená, že nám túto radosť nedoprajú. Hoci emócie zväčša skrývajú, aj oni sa tešia na vianočnú pohodu a obdarovanie od najbližších.

Pre hlavu rodiny vyberáme vianočné darčeky buď z pozície manželiek či mám, alebo ako ich milované deti. V každom darčeku zhmotňujeme ich osobnosť, záľuby aj spoločné spomienky. Ste pripravení? Tak sa vzmužte, pretože je najvyšší čas vybrať darček pre chlapa!

shutterstock_1781711705-darcek-1-X.jpg


Čo spája všetkých mužov sveta?

Muži sú vo vyjadreniach veľmi struční, ale zato konkrétni. Preto máme pred nákupom vianočných darčekov pre mužov vytvárať príjemnú konverzačnú náladu a čo najviac ich počúvať. Počúvať však neznamená porozumieť tomu, na čo si musia dávať pozor najmä ich polovičky.

Muži a ženy pochádzajú totiž z odlišných svetov: kým chlap hľadí najmä na praktickosť a všestranné využitie, ženám záleží na detailoch. U mužov je kúpa nových vecí výsledkom plánovania tak, aby ich využívali čo najdlhšie. Muži uprednostňujú účel pred dekoráciou či inou drobnosťou. Nemožno im však uprieť úlet, zážitok, nový pohľad na osobný či profesijný život.


Vianočné darčeky s "prídanou hodnotou"

Pre mužov je každá zmena výzvou. Preto treba vyzvať aj toho, kto ich chce obdarovať, aby pri kúpe darčekov uprednostnil nevšedné pred bežným. Môže ísť o charakterovo jednoduchú záležitosť, ale s nápaditým obsahom, so skrytým významom alebo s jednoznačným vtipom. Na Vianoce všetko oblečenie, obuv či doplnky nesú smiech a dobrú náladu.

Veľmi vzácne sú pre muža vecičky, na ktoré bežne cez rok nemá kedy. Je to napríklad peňaženka či batoh namiesto tých, čo sa mu už rozpadávajú, potreby do pracovne, dielne alebo vybavenie pre jeho obľúbený šport či hru.


Darčeky pre otcov-hrdinov

Na Vianoce majú výnimočný nádych aj darčeky pre nášho prvého a najdôležitejšieho muža v živote. Je to otec, komu patrí naše poďakovanie a obdiv. Prostredníctvom darčekov pre otcov im chceme dožičiť všetko dosiaľ zanedbávané, resp. zažiť ešte nepoznané.

Darček od detí by nemal zostať "na poličke". Naopak, mal by otca chytiť za srdce: povzbudiť k zmenám a priviesť ho k novým skúsenostiam, no pritom aby nezabudol na svoj komfort a zdravie. Najmä otcovia ako živitelia rodín sa pomenej starajú o vlastnú fyzickú a psychickú pohodu, ba občas nedajú na sebe poznať ani bolesť.

My deti ich už však tak poznáme, že vieme, kedy idú za hranice svojich síl. Preto nech sa vo vianočnom období "obráti karta" a preukáže, že je čas na seba. Darčekom vieme tieto výnimočné okamihy zvečniť na gauči v teplých ponožkách, pri grile alebo na stanovačke s pohárom a ďalším príslušenstvom pre otcov obľúbený nápoj.

Vianoce síce trvajú krátko, ale prebúdzajú v nás neuveriteľné emócie. Robíme všetko pre to, aby boli čo najkrajšie a spájali sa s nimi úžasné okamihy. Trebárs aj pri rozbaľovaní darčekov.

Foto: Artem Kniaz / Shutterstock.com

Podobné články