Dámske mokasíny na podpätkoch: pohodlnejšia alternatíva k ihličkám

27.05.2021, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Večerné prechádzky sa pre mnohé dámy spájajú s povinným nosením ihličkových podpätkov. Hoci by sa o nevýhodách nosenia takýchto topánok dali písať knižky, väčšina žien ich napriek tomu nosí. Prečo to je tak? Sú pohodlnejšie riešenia?

Damske-mokasiny-1-X.jpgNohy až do neba

Keď chce žena vyzerať dobre v šatách alebo sukni, zvyčajne ich skombinuje s ihličkovými podpätkami. Je to druh obuvi s vysokým podpätkom, ktorý pomáha vizuálne predĺžiť a zoštíhliť nohy. Súčasne však, hoci ihličkové podpätky zaručujú skvelý vzhľad – nepatria práve k tým najpohodlnejším. Úzky podpätok si vyžaduje nielen určitú prax a rozvoj schopnosti chodiť v takejto obuvi, ale zvyšuje sa aj riziko zranenia, napríklad na nerovnom chodníku.

Navyše, ako zdôrazňuje väčšina žien – presunutie hmotnosti takmer celej postavy na prednú časť chodidla a zároveň malú oporu pre pätu – po dlhodobom nosení vysokých podpätkov jednoducho spôsobujú bolesť. Ak sa teda chcete cítiť pohodlne a pritom vyzerať skvele, hľadajte alternatívy k vysokým podpätkom. Aké?


Dámske mokasíny: riešenie problému

Dámske mokasíny ešte donedávna väčšina žien spájala skôr s obuvou, akú nosili ich matky alebo babičky. Keďže je však nutnosť zdrojom vynálezu, začali výrobcovia obuvi hľadať riešenie pre milióny žien po celom svete a vytvárať topánky, ktoré by mohli nahradiť nie veľmi pohodlné ihličkové podpätky.

Rozhodujúcou prednosťou tohto typu topánok je pohodlie, aké poskytujú. Vďaka tomu, že päta je oveľa širšia a nižšia ako na bežných ihličkových podpätkoch, ponúkajú oveľa lepšiu oporu pre pätu a nart, a tým lepšiu stabilizáciu celého chodidla. Pohyb v dámskych mokasínach je lepší bez ohľadu na povrch: žena má oveľa lepší komfort. Prípadné nerovnosti terénu nie sú nebezpečené a samotná prechádzka je oveľa príjemnejšia.


Bez straty skvelého vzhľadu

Dôležité je, že dámske mokasíny sú skvelou alternatívou k ihličkovým podpätkom, bez kompromisu v otázkach vzhľadu. Zásluhou pomerne vysokého a oveľa širšieho podpätku obuv pomáha zdôrazniť nohy a robí ženu perfektne vyzerajúcou v šatách, sukni alebo nohaviciach.

Zároveň sú dostatočne pohodlné na to, aby ste v nich pretancovali celú noc. Čo je na ihličkových podpätkoch takmer nemožné. Veľké množstvo vzorov a farebných variantov vám umožňuje zladiť mokasíny s vašimi preferenciami a s ostatným outfitom. Skvelý vzhľad a pohodlie máte na dosah ruky!


Nemusíte sa vzdávať svojich obľúbených topánok

Ak si však aj tak myslíte, že na ihličkových podpätkoch vyzeráte lepšie, nič vám nebráni obuť si ich na začiatku schôdzky či rodinnej udalosti a potom ich vymeniť za pohodlnejšie mokasíny. Pamätajte, že hoci je dôležitý vzhľad, najdôležitejšie je pohodlie a vaša bezpečnosť. Dámske mokasíny sú kombináciou štýlového vzhľadu, pohodlia a vysokej stability pri pohybe.

Foto: Unsplash

Podobné články