Dekoračné látky: ich ponuka na trhu je dnes veľmi pestrá

26.02.2021, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

S možnosťou slobodného podnikania, ku ktorému sa aj na Slovensku otvorila cesta po Nežnej revolúcii, sa spája tiež originálna výroba odevov a rozmanitých bytových doplnkov a dekorácií.

Obchody sú síce zahltené produkciou ázijských firiem, stále si však môžete kúpiť aj dizajnovo zaujímavé kúsky domácich krajčírok, ktoré svoje výrobky ponúkajú cez online trhoviská. Vyplýva to aj z pestrej a bohatej ponuky dekoračných látok, ktoré sú už bežne k dispozícii.

Futurino-latka-1-X.jpg


Praktický koníček

Vlastnoručné šitie stále patrí k obľúbeným koníčkom, ktorým sa vo chvíľach voľna venujú najmä ženy. Dáva im to priestor vyjadriť svoje estetické cítenie a dobrý pocit z toho, že samy niečo pekné vytvorili. Dnes nie je problém dostať sa k látkam, ktoré už nie sú nedostatkovým tovarom, ako to bývalo v časoch minulých.

Aj keď nenavštívite klasickú kamennú predajňu, stále je tu veľa internetových obchodov, ktorých sortiment je veľmi pestrý. Tovar si vyberiete a prepravca vám ho privezie až domov. A vy sa potom môžete pustiť do vlastnej tvorby.

Rozličných e-shopov s textilnou galantériou je viacero. Napríklad Bubulákovo popri tradičných látkach z bavlny ponúka tiež flís, džínsovinu, jutu, teplákoviny či umelú kožušinu. A je toho ešte oveľa viac, čo si na stránkach tohto internetového obchodu môžete kúpiť.


Ušite si záves alebo aj obrus

Dekoračné látky metráž z e-shopu Bubulákovo sú ideálne na výrobu závesov, povlakov na vankúše, obrusov i praktických tašiek. Vyznačujú sa totiž vyššou gramážou, sú pevnejšie a hodia sa aj pre patchwork. Jemné pastelové odtiene nájdu uplatnenie napríklad v kuchyni v provensálskom štýle, farebná kocka zas oživí okno vo vidieckej chalupe.

Z bavlny možno ušiť aj obliečky do detskej postele alebo hračky pre najmenšie deti. Pestrá ponuka vzorov od kvetinových, cez geometrické až po veselé detské uspokojí každého, kto sa rád venuje šitiu a vytváraniu vlastných dielok.

A čo vy, máte doma šijací stroj? A viete na ňom šiť?

Foto: Bubulákovo

Podobné články