Praktický darček k Vianociam pre deti: rozprávkové vianočné obliečky

16.11.2022, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Máte pocit, že vaše dieťa má hračiek dosť, a uvažujete, ako ho potešiť inak? Pri niektorých darčekoch sa dá spojiť príjemné s užitočným. Dieťaťu môžete venovať niečo, čo sa mu bude páčiť, pričom darček neskončí v kúte ako hračka, ktorá dieťa raz-dva omrzí.

Ideálnym príkladom praktického, a predsa pekného darčeka sú vysnívané detské obliečky. Čím farebnejšie, tým lepšie. Deťom sa bude určite lepšie spať, ak pri zaspávaní budú mať okolo seba postavičky zo svojej obľúbenej rozprávky. Klasické detské obliečky vhodné ako darček možno rozdeliť do troch kategórií.

shutterstock_221592382-dieta-1-X.jpg


1. Obliečky so zvieracím motívom

Takmer každé malé dievčatko vám povie, že jej obľúbeným zvieratkom je kôň. Práve preto sa vo veľkom vyrábajú obliečky s konskou tematikou. Poníky, žriebätká či stádo koní – zoženiete čokoľvek. Chlapci možno ocenia niečo dobrodružnejšie, povedzme vyhynuté zviera – dinosaura. Obliečky s dinosaurami vedia vždy vyčariť úsmev na tvári každého malého chlapca, ktorý túži objavovať svet.


2. Rozprávkové obliečky

Stačí poznať obľúbené rozprávky a postavičky svojich detí a vyhráte. Počíta sa ako rozprávka aj Barbie? Či áno alebo nie, obliečky s Barbie patria nepochybne medzi tie obľúbené.

Pozerá vaše dieťa Labkovú patrolu, Mimoňov alebo Prasiatko Peppu? Uvidíte, ako sa zalesknú od radosti oči vášho dieťaťa, keď si rozbalí pod stromčekom obliečky zo svojej obľúbenej rozprávky. Pre väčšie deti môžete zvoliť ich obľúbených filmových hrdinov z Hviezdnych vojen či zo Spidermana.


3. Vianočné obliečky

Vianočný čas si pýta vianočné obliečky. Vianočné motívy vedia dostať do nálady celú rodinu. Slovo vianočné neznamená nevyhnutne červené s vianočnými ozdobami, môže ísť o obliečky s motívom sobov alebo Frozen – Ľadového kráľovstva.

Vianočné obliečky môžu byť tiež so stromčekmi či s akýmkoľvek zimným motívom. Navodíte tak doma príjemnú predvianočnú atmosféru a vaše deti sa budú každý rok na vianočné obliečky tešiť, lebo budú znamením, že nastáva obdobie Vianoc.

Najlepšie obliečky pre deti sú jednoznačne z bavlny. Bavlnené obliečky sú vhodné aj pre deti alergické na prach alebo nejaký materiál. Bavlna je hypoalergénna, takže sa hodí pre všetky deti. Navyše je veľmi príjemná, preto sa bude deťom pod ňou spať vynikajúco.

Foto: Tatiana Bobkova / Shutterstock.com

Podobné články