Toaletný stolík: kam ho doma umiestniť, na čo treba pritom myslieť

22.10.2022, Eliška Nováková | Žena, deti, rodina, zdravie

Dámy sa akiste necítia komfortne, ak si make-up musia nanášať v malej kúpeľni so slabým osvetlením a v stiesnenom prostredí. Ak máte doma trochu miesta navyše, zadovážte si stolík na líčenie.

Každodenná starostlivosť o pleť a skrášľovanie sa vďaka kozmetickému stolíku stanú relaxačným rituálom. Kam túto skrášľovaciu pomôcku umiestniť a ako stolík vybaviť?

shutterstock_1007152633-kozmeticky-stolik-1-X.jpg


Kozmetický stolík ako oáza pokoja

Toaletný stolík síce zaberá trochu miesta, ale poskytuje vám organizovaný a príjemný priestor na každodennú starostlivosť o krásu. Aby slúžil svojmu účelu a nestal sa len odkladiskom, kde budú stáť laky na nechty, voňavky, make-upy a ďalšie nevyhnutné veci, venujte čas jeho umiestneniu a vybaveniu.


Kľúčové je mať dostatok svetla

Na dokonalé líčenie potrebujete dostatok denného svetla alebo pomocné umelé osvetlenie. Stolík umiestnite blízko okna alebo k najbližšej stene a doplňte ho smerovo nastaviteľným osvetlením stola. To vám pomôže, keď je vonku tma či sychravo alebo keď si robíte detailný make-up.

Najčastejšie sa toaletný stolík dáva do spálne, kde budete mať pokoj a súkromie na starostlivosť o svoj vzhľad. Svoje miesto si však nájde aj v priestrannej kúpeľni, šatni, predsieni alebo v pokojnom kúte obývačky. V blízkosti by mala byť zásuvka na jednoduché pripojenie elektrických zariadení.

Náš tip: Nemáte na kozmetický stolík dosť miesta? Pripravte si "stolík v krabici": uložte všetky kozmetické predmety do menších škatuliek, stojanov a dózičiek podľa ich typu. Potom ich úhľadne umiestnite do väčšieho úložného boxu alebo do škatule, ideálne v jednej vrstve, aby ste všetko videli na prvý pohľad. S kozmetickým boxom sa potom môžete rozložiť hocikde v byte, kde sú vhodné svetelné podmienky. Po nanesení make-upu alebo vyčistení pleti ho môžete ľahko odložiť, aby vám neprekážal.


Ako si zorganizovať toaletný stolík?

  • Zrkadlo by malo byť dostatočne veľké, aby ste si pohodlne videli celú hlavu vrátane vlasov (pre úpravu vlasov). Na detailnú prácu potom oceníte samostatné zväčšovacie zrkadlo.
  • Rozdeľte všetky prípravky na starostlivosť o pleť do menších organizérov podľa typu a farby. Umiestnite ich na stôl tak, aby ste kozmetiku na jeden účel mali na jednom mieste (na pleť, líčenie očí, pery, odlíčenie atď.).
  • Jednotlivé krabičky uložte podľa frekvencie používania – tie, ktoré máte v ruke najčastejšie, dajte na ľahko prístupné miesto, ostatné môžu byť vzadu alebo na boku.
  • Potreby na úpravu vlasov – hrebene, sponky, fén, kulmu a ďalšie, schovajte do zásuvky či väčšej škatule, aby boli všetky pohromade.
  • Do druhej zásuvky alebo inej škatuľky potom uložte všetky šperky a ozdoby, ktorými svoj vzhľad finálne podtrhnete.


Miesto na relaxačný rituál i dokonalý vzhľad

Ak chcete, aby váš toaletný stolík krásne dopĺňal interiér, nezabudnite ho po každej procedúre rutinne upratať. Pravidelne čistite pomôcky a kontrolujte dátum spotreby na výrobkoch. Príjemné prostredie a pravidelná starostlivosť sa prejavia aj na vašej pleti a nálade.

Autorka článku je copywriterka. Písaniu sa venuje od roku 2017 a má zároveň i skúsenosti s problematikou SEO. Vytvára zrozumiteľné a efektívne texty, ktoré ľahko dokáže prispôsobiť potrebám klienta aj jeho zákazníkov. Zameriava sa i na technologické témy, niektoré z článkov nájdete na produktvdetailu.cz.

Foto: Africa Studio / Shutterstock.com

Podobné články