Kancelárie Penty v Ružinove majú už územné rozhodnutie

05.09.2014, Gabriel Tóth | Budovy

Územné rozhodnutie pre bratislavský projekt Administratívna budova Ružinov je už právoplatné. Penta Investments ako jeho developer plánuje v najbližšom čase požiadať o stavebné povolenie.

Projekt s pracovným názvom Administratívna budova Ružinov je zatiaľ v prípravnej fáze. "V prípade úspešného získania stavebného povolenia môžeme spustiť výstavbu takmer okamžite, avšak s prihliadnutím na aktuálny vývoj na realitnom trhu," hovorí Štefan Puci, manažér projektu v spoločnosti Penta Investments. Momentálne sa na pozemku robí príprava územia a prekladajú sa inžinierske siete.

Stavať sa má na križovatke ulíc Ružinovská a Bajkalská v Bratislave, projekt po dokončení prinesie na trh v hlavnom meste SR viac ako 20-tisíc metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Budova bude spĺňať parametre zelenej budovy podľa amerického štandardu LEED(Leadership in Energy and Environmental Design), jej súčasťou budú aj priestory pre obchod a služby.

Spoločnosť Penta ako investor pôsobiaci v Ružinove sa aktívne zúčastňuje aj na revitalizácii parku Andreja Hlinku v tejto mestskej časti Bratislavy. V parku zabezpečí osvetlenie a elektrickú prípojku, čo umožní využívať ho aj vo večerných hodinách a zároveň v ňom zvýši bezpečnosť. Pri osvetlení sa použijú LED zdroje, ktoré prinesú značnú úsporu elektrickej energie a sú vhodným ekologickým riešením.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, vznikla v roku 1994. Pôsobí najmä v zdravotníctve, vo finančných službách, výrobe, v maloobchode a realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. V roku 2013 dosiahla hodnota aktív skupiny 6,5 miliardy eur, jej portfóliové firmy zamestnávajú vyše 30-tis. osôb. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má zastúpenie v Prahe, Bratislave, vo Varšave a v Mníchove.

Podobné články