Majú úver na rozšírenie nákupného centra Eurovea a kancelárií

22.04.2021, Daniela Stričková | Budovy

Firma Eurovea 2 získala jeden z najväčších realitných úverov na Slovensku za posledné roky. Financovanie za 116 miliónov eur bude slúžiť na výstavbu rozšírenia nákupného centra Eurovea v Bratislave a priľahlej administratívnej budovy Pribinova X. Stavebné práce na oboch objektoch už bežia.

Úver na výstavbu projektu poskytol spoločnosti Eurovea 2, s.r.o., syndikát bánk vedený Tatra bankou, spolu so Slovenskou sporiteľňou a s UniCredit Bank. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

Eurovea-1-X.jpg

"Napriek už vyše roka trvajúcim obmedzeniam spôsobeným pandémiou napreduje projekt rozšírenia komplexu Eurovea podľa plánu. Získanie takéhoto významného financovania v súčasnej zložitej situácii je dôkazom, že v úspešnosť projektu po návrate k normálnemu fungovaniu spoločnosti dôverujeme nielen my, ale aj banky. Eurovea si za viac ako desať rokov od otvorenia vybudovala pozíciu top módnej a nákupnej destinácie v Bratislave a zároveň obľúbeného miesta na trávenie voľného času na dunajskej promenáde. Rozvoj štvrte Eurovea City prinesie ďalšie možnosti pre bývanie, prácu a voľný čas a ešte zvýši atraktívnosť moderného centra Bratislavy," hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva a.s. Eurovea.

"Veľmi si vážime dôveru klienta v súvislosti s financovaním ďalšieho rozšírenia centra Eurovea. Sfinalizovanie financovania počas obdobia pretrvávajúcej pandémie je potvrdením pripravenosti bánk podieľať sa na financovaní kvalitných projektov aj v náročnom období," uvádza Zuzana Koštialová, prokuristka Tatra banky.

Eurovea-2-X.jpg

Rozšírenie nákupného centra prinesie ďalších 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej obchodnej plochy, pričom najväčším ťahákom bude prvá predajňa módneho reťazca Primark na Slovensku. Celková prenajímateľná plocha obchodného strediska dosiahne 85-tis. m². Administratívna budova Pribinova X, priamo prepojená s nákupným centrom, má deväť nadzemných podlaží a prenajímateľnú plochu 18-tis. m². Ponúkne bezpečné, flexibilné a funkčné pracovné priestory v najvyššom štandarde, pričom ašpiruje na ekologický certifikát BREEAM Excellent.

Eurovea-3-X.jpg

Výstavba rozšírenia Eurovei v réžii developerskej firmy JTRE sa začala v decembri 2019, jednotlivé časti budú dokončené v rokoch 2022 a 2023. Pribudnú tu aj nové verejné priestory – predĺženie nábrežnej promenády s aktivityparkom a bulvár Pribinova s novou alejou stromov a námestím pred vstupom do centra. Okrem rozšírenia obchodnej plochy a nových kancelárií prinesie projekt aj byty, z ktorých už viac ako 80 percent má budúceho majiteľa.

Vizualizácie: JTRE

Podobné články