Trendom tohto roku sú tepelné čerpadlá, potvrdzuje Aquatherm

08.02.2023, Oľga Gluštíková | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Tohtoročným trendom sú tepelné čerpadlá. Na špecializovanom veľtrhu Aquatherm v Nitre to potvrdila firma Vaillant Group, jeden z lídrov na trhu v segmente vykurovacích technológií v Európe.

Vaillant aktuálne investuje do rozširovania svojej siete na výrobu tepelných čerpadiel v mestách Remscheid (Nemecko), Belper (Anglicko) a Nantes (Francúzsko). V súlade s touto stratégiou stavia aj nový závod v slovenskej Senici. Deje sa tak v čase rekordného dopytu po zelených technológiách.

Vaillant-Aquatherm-1-X.jpg


Nová investícia Vaillantu v Senici

"Nová investícia Vaillantu Group v Senici zabezpečí, že v období rastúceho dopytu budeme môcť aj naďalej spoľahlivo dodávať tepelné čerpadlá našim zákazníkom," hovorí Radovan Prístavok, riaditeľ závodov Vaillantu na Slovensku. Bude to jedna z najinovatívnejších výrobní tepelných čerpadiel v Európe. Spĺňa najnovšie štandardy a environmentálne požiadavky, od stavby až po prevádzku.


Inovatívne technológie

Ide o dobrú správu pre celý sektor technických zariadení budov na Slovensku. "Okrem výroby tepelných čerpadiel v Senici tu vznikne aj logistické a technologické centrum," dodáva R. Prístavok. Súčasťou rastovej stratégie Vaillantu je rozširovať svoje výrobné kapacity a vďaka tomu v čo najkratšom čase vyrásť na popredného dodávateľa tepelných čerpadiel.

Vaillant-Aquatherm-2-X.jpg

Vykurovanie pomocou tepelných čerpadiel je mimoriadne účinné a šetrné k životnému prostrediu. Využíva sa pritom voľne dostupné teplo zo vzduchu, z vody a zo zeme. Len štvrtina potrebnej energie sa získava z elektrickej energie. Ak sú prevádzkované ekologickou elektrinou, môžu byť tepelné čerpadlá dokonca úplne bez emisií.

Značky Vaillant aj Protherm na veľtrhu Aquatherm predstavujú moderné tepelné čerpadlá vzduch/voda na vykurovanie, ohrev vody a chladenie. Používajú prírodné chladivo s nízkym potenciálom globálneho otepľovania, vďaka čomu sú mimoriadne šetrné k životnému prostrediu.

Foto: Vaillant Group

Podobné články