Veľtrh Střechy-Solar-Řemeslo s rekordným množstvom exponátov

31.01.2024, ABC-bývanie.sk | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Veľtrh zameraný na spektrum odborov spojených so strechami, s remeslom a modernými systémami pre úspory energií sa uskutoční od 15. do 17. februára t.r. na výstavisku v Prahe-Letňanoch.

Ako využiť strechu a energiu zo slnka? Ako postupovať pri rekonštrukcii domu? Čo treba vedieť pred inštaláciou domácej fotovoltickej elektrárne? Ako sa dostať k dotácii? Ako opraviť strechu a fasádu? Ako zvýšiť energetickú sebestačnosť?

Veltrh-strechy-1-X.jpg

Odpovede možno získať na českom veľtrhu Střechy-Solar-Řemeslo, ktorý oslávi už 25 rokov od svojho vzniku. Predstavia sa tu kľúčoví výrobcovia a dodávatelia strešných materiálov, zelených striech, drevených konštrukcií, izolácií, strešných okien, doplnkov, odkvapových systémov, fasádnych systémov, náradia a strojov.

Rozsiahla bude na veľtrhu ponuka solárnych systémov, batériových úložísk alebo systémov nabíjania. Nebudú chýbať ani expozície dodávateľov energií, ktorí budú mať pre návštevníkov pripravené aktuálne cenové ponuky. Aj ostatné komodity sú výborne zastúpené a veľtrh tak ponúkne komplexné riešenia naprieč celým odborom. Doplnia ho ďalej súbežné akcie For Pasiv o nízkoenergetických a pasívnych stavbách a For Wood s prehliadkou drevostavieb.


Fotovoltika v sprievodnom programe

Tešiť sa môžete na pestrý sprievodný program, kde sa konajú hneď tri veľké konferencie a mnoho ďalších seminárov. Programom sa bude prelínať téma bezpečnosti striech, kde je inštalovaná fotovoltika, vrátane odporúčaní a rád z praxe na obstaranie fotovoltickej elektrárne a batériových systémov. Program sa bude venovať aj energetike a ekonomike rodinných domov, bytových domov a obcí, optimalizácii prevádzky vrátane dotácií, komunitnej energetiky aj agrofotovoltiky.

Aktuálne trendy v oblasti zelených striech a fasád sa premietnu nielen do ponuky na výstavnej ploche, ale aj do prednášok, kde sa budú riešiť otázky projektovania a budovania zelených striech, ich údržba a aj problematika biosolárnych striech kombinujúcich zelenú strechu s fotovoltikou. Cenné praktické rady a skúsenosti zaznejú aj od zástupcov českého Cechu klampiarov, pokrývačov a tesárov.


Festival dreva a náradia

Veľtrh tradične nezabúda ani na remeselníkov, domácich majstrov a milovníkov dreva. Čo sa tu bude dať vidieť? Široký výber náradia mnohých svetových značiek, ukážky špecifických tesárskych a stolárskych techník a návštevníci budú môcť vyhrať i pekné ceny v súťažiach zručnosti. Z výrobkov tu okrem obľúbených pergol bude napríklad novinka s názvom Tulito od firmy Tesario. Ide o jednoduché a praktické riešenie bývania na zastavanej ploche 25 m², ktoré nevyžaduje stavebné povolenie.

"Veľtrh Střechy-Solar-Řemeslo je už 25 rokov miestom pre spoločnú prezentáciu všetkých aktuálnych noviniek, ale predovšetkým vytvára priestor na stretnutia a výmenu skúseností. A to tak medzi koncovými zákazníkmi a firmami, ako aj medzi odborníkmi navzájom. Tento rok, pri svojom jubileu, bude veľtrh najrozsiahlejším za celý čas svojej existencie," hovorí jeho riaditeľka Jitka Šefránková.

Foto: Střechy Praha

Podobné články