V bratislavskej Inchebe sa dnes začína stavebný veľtrh Coneco

22.03.2017, ABC-bývanie.sk | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

V Bratislave sa dnes začína 38. ročník medzinárodného stavebného veľtrhu Coneco. Doplní ho 27. ročník veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia a výstavy Voda, Pasívne domy a Drevodomy.

V priestoroch bratislavskej Incheby sa na ploche 35-tisíc m² predstavuje 460 vystavovateľov z 11 krajín (Slovensko, Česká republika, Grécko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Taliansko a Ukrajina). Veľtrh Coneco 2017 a ďalšie výstavné podujatia potrvajú do soboty 25. marca. Vlaňajší veľtrh Coneco si pozrelo niečo vyše 96-tis. návštevníkov.

Coneco-X.jpg

Na úvod Coneca sa uskutoční konferencia Fórum slovenského stavebníctva, ktorú organizuje Zväz stavebných podnikateľov Slovenska spolu s ministerstvom dopravy a výstavby. Podujatie sa bude venovať kľúčovým otázkam a trendom vzdelávania a zamestnanosti v stavebníctve, ako aj regionálnemu rozvoju a investíciám.

Dnes sa bude konať aj štvrtý ročník seminára Inovatívne prístupy k riadeniu životného cyklu stavebných objektov. Na štvrtok 23. marca je naplánovaná medzinárodná konferencia Okná a tieniaca technika, v piatok 24. marca je na programe ďalšia z tradičných konferencií pod názvom Teória a konštrukcie pozemných stavieb, aktuálne požiadavky a podmienky zhotovovania ETICS.

Výstavy Drevodomy a Pasívne domy prinášajú široké zastúpenie firiem, ktoré sa zaoberajú realizáciou takýchto stavieb. Návštevníci dostanú príležitosť zorientovať sa v problematike domov z dreva a energeticky sebestačných stavieb za prítomnosti profesionálov, ktorí s nimi prediskutujú možnosti stavby od návrhu až po realizáciu. V poradí 4. ročník výstavy Voda predstaví riešenia zamerané na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia či podporu v oblasti vodného hospodárstva.

Foto na úvodnej stránke: Shutterstock

Podobné články