Wienerberger fórum 2015: semináre v prvej polovici februára

19.01.2015, Žaneta Uhrecká | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Spoločnosť Wienerberger slovenské tehelne pripravuje ďalší ročník Wienerberger fóra. Projektanti, architekti a ďalší odborníci zo stavebníctva sa na podujatí stretnú v prvej polovici februára 2015.

Porotherm-tehla-2-X.jpgWienerberger fórum si už vybudovalo medzi expertmi povesť profesne unikátneho podujatia. Zaslúžili sa o to najmä jeho odborné témy, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na praktické informácie z oblasti navrhovania a realizácie stavieb. Zároveň sa tu vytvára priestor na otvorenú diskusiu o bežných problémoch stavebnej praxe medzi účastníkmi a poprednými odborníkmi z radov výrobcov tehál.

"Kladieme dôraz na výber tém a vyzdvihnutie užitočných informácií, ktoré sú dôležité pre každodennú prax. Teší nás nielen záujem o prednášky, ale najmä aktívny prístup účastníkov, ktorí počas prestávok a po skončení podujatia diskutujú s prednášajúcimi," hovorí Gabriel Szöllösi, produktový technik spoločnosti Wienerberger slovenské tehelne a odborný garant Wienerberger fóra 2015.

Tento rok si organizátor pripravil osviežujúcu novinku. Akciou bude účastníkov sprevádzať skúsený moderátor Roman Bomboš, ktorého mnohí poznajú z ranného rozhlasového vysielania RTVS. "Každý rok sa snažíme prichádzať nielen s novými témami, ale aj inováciami v dramaturgii akcie," dodáva G. Szöllösi.

Wienerberger-forum-1-X.jpg

Záujemcovia z radov odbornej verejnosti sa môžu na Wienerberger fóre 2015 bezplatne zúčastniť v týchto termínoch:

3. februára 2015 – Prešov, Odborový dom kultúry,
5. februára 2015 – Žilina, Dom odborov,
12. februára 2015 – Bratislava, Hotel Bratislava.

Tehly Porotherm T Profi plnené minerálnou vlnou sprevádza od ich uvedenia na trh, tak ako aj iné novinky, množstvo rozličných otázok. Odpovediam na najčastejšie bude venovaná dopoludňajšia časť Wienerberger fóra 2015. Atraktívne podané prednášky doplní praktická ukážka murovania tehál Porotherm T Profi na penu Dryfix extra.

Wienerberger-forum-2-X.jpgDruhá časť bude venovaná rôznym témam, stále žiadanou je napríklad stavebná akustika. Tentokrát bude prednáška venovaná detailom medzibytových stien na stavbách.

Návrh funkčnej strechy s keramickou strešnou krytinou predstaví špeciálny hosť tohto ročníka – Ing. Eva Hellerová, súdny znalec v odbore strechy a strešné plášte. Neobvyklé postrehy očami firemného statika Ing. Iva Petráška prinesú v závere množstvo názorných príkladov zo stavebnej praxe.

Na základe skúseností z minulých rokov sa očakáva zvýšený záujem profesionálov z praxe. Organizátori preto odporúčajú zaregistrovať sa čím skôr. Počet účastníkov akcie v jednotlivých mestách je obmedzený kapacitou prednáškových sál. Zaregistrujte si preto svoje miesto včas.

Registrovaní účastníci na seminári dostanú informačné materiály a technické listy vybraného sortimentu výrobkov Porotherm. V prípade záujmu o účasť na Wienerberger fóre 2015 kontaktujte organizátora TU alebo TU.

Foto: Wienerberger

Podobné články