HB Reavis ide do Nemecka, aktivity začína kúpou dvoch pozemkov

12.02.2019, SITA | Správy z firiem

Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, potvrdila svoje plány na expanziu v Nemecku. V tlačovej správe informovala o dvoch akvizíciách v Berlíne a Drážďanoch s celkovou rozlohou 3,5 hektára.

Prvá z týchto akvizícii predstavuje dvojhektárový pozemok v Berlíne na Landsberger Allee. Ten sa má zmeniť na business hub pre berlínske kreatívne a technologické komunity. Na druhom pozemku, vedľa univerzitnej štvrte v Drážďanoch, je plánovaný kampus s rozlohou 1,6 hektára.

HB-Reavis-London-1-X.jpg

 Už dlhšie sa spoločnosti HB Reavis darí v Londýne, kde rozširuje svoje portfólio o piaty projekt. Firma získala priestory pri stanici Farringdon West, kde postaví kancelársku budovu nad železničnou traťou Crossrail.


 

Nemecko sa stalo šiestou európskou krajinou, v ktorej developerská spoločnosť pôsobí – po Spojenom kráľovstve, Poľsku, Českej republike, Slovensku a Maďarsku. Firma HB Reavis doteraz vybudovala komerčné priestory s rozlohou 1,1 milióna metrov štvorcových.

Vizualizácia: HB Reavis

Podobné články

 • Systémy Schüco s tromi cenami zo súťaže iF Design Award 2019

  Schueco-if-design-4-X.jpg

  V súťaži iF Design Award 2019 sa v kategórii Produkt presadila aj nemecká spoločnosť Schüco. Porota sa tri dni radila v Hamburgu, výsledky boli vyhlásené v stredisku BMW Welt v Mníchove.

 • Penta predala Rakúšanom Business Centrum Tesla 2 v Košiciach

  Penta-BCT-Kosice-2-X.jpg

  Penta Real Estate predala kancelárie Business Centrum Tesla 2 v Košiciach rakúskej spoločnosti European City Estates. V komplexe je 14,6-tisíca m² prenajímateľných priestorov, medzi najväčších nájomcov patria firmy T-Systems Slovakia, Deloitte, Diebold-Nixdorf či Colonnade.

 • Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

  Immofinanz-Stop-Shop-2-X.jpg

  Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).