PlanRadar získal 69 mil. dolárov na ďalšiu digitalizáciu stavebníctva

04.02.2022, Anna Palfiová | Správy z firiem

PlanRadar, rakúsky startup vyvíjajúci inovatívny softvér na efektívnu výstavbu a správu realitných projektov, získal od investorov 69 miliónov dolárov na ďalší rozvoj podnikania.

Softvér PlanRadar je určený pre mobilné zariadenia a na Slovensku ho už využívajú napríklad developeri HB Reavis a Reinoo, stavebná spoločnosť Stavflex alebo firmy pôsobiace v oblasti riadenia stavieb Armatrade GRP a ProClienta Group. Za investíciou 69 mil. dolárov stoja renomované fondy Insight Partners z USA a Quadrille Capital z Francúzska.

Planradar-2-X.jpg

Vybraná suma je tretia najväčšia v rakúskej histórii série B. Zároveň je rekordná, ak zohľadníme, že ide o B2B (Business-to-Business) podnik, ktorý necieli na širokú verejnosť, ale na špecializované firmy, v tomto prípade zo sektora stavebníctva a realít. Na spomínanom kole sa zúčastnili aj investori, ktorí do PlanRadaru už investovali v minulosti: Cavalry Ventures, Headline, Berliner Volksbank Ventures a aws Gründerfonds. Novými investormi sú spoločnosti Proptech1, Russmedia a GR Capital.


Investície do výskumu a vývoja

Financovanie podporí firmu PlanRadar v jej medzinárodnej expanzii a ďalšom technologickom rozvoji. Počet kancelárií sa zdvojnásobí, pričom nové sa otvoria v USA, Austrálii, Rade pre spoluprácu v Zálive (ide o regionálnu organizáciu združujúcu Bahrajn, Katar, Kuvajt, Omán, Saudskú Arábiu a Spojené arabské emiráty), v juhovýchodnej Ázii a Latinskej Amerike.

Spoločnosť zvýši aj investície do výskumu a vývoja. V záujme toho vytvorí nové technologické centrum a špecializovaný tím pre inovácie vlastného softvérového riešenia, ktoré do stavebníctva a výstavby prinášajú takú potrebnú digitalizáciu. Firma zároveň v priebehu nadchádzajúcich 12 mesiacov takmer zdvojnásobí svoj globálny počet zamestnancov, keď plánuje vytvoriť viac ako 200 nových pracovných miest.

Planradar-1-X.jpg


Komplexná platforma pre PropTech

PlanRadar sa od svojho založenia v roku 2013 v Rakúsku vo Viedni rýchlo etabloval ako popredné európske technologické riešenie s komplexnou platformou pre výstavbu a správu nehnuteľností (tzv. PropTech, z anglických slov property a technology), prinášajúce pridanú hodnotu v každej fáze životného cyklu budovy.

Len za 18 mesiacov od investičného kola série A, v ktorom PlanRadar získal 34 mil. dolárov, zaznamenala spoločnosť vzostup príjmov o viac ako 250 percent. Zároveň viac ako zdvojnásobila zákaznícku základňu.

Jej inovatívnemu riešeniu v súčasnosti dôveruje 14 500 zákazníkov a denne ho na podporu efektívnosti výstavby a na zaručenie kvality nehnuteľností využíva 100-tisíc profesionálov (developerov, projektových manažérov, stavbyvedúcich, architektov, správcov budov a i.), vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska.

PlanRadar-1-XX.jpg


Zastúpenie aj v Bratislave a Prahe

Za rýchlym rastom PlanRadaru stoja neustále inovácie a ťah smerom ku globálnej expanzii: od roku 2020 podnik vstúpil na desať nových trhov v Európe vrátane Ruska. Multinárodný tím s vyše 200 pracovníkmi hovorí so svojimi zákazníkmi vo viac ako 20 jazykoch a svoje kancelárie má vo Viedni, v Londýne, Amsterdame, Moskve, Paríži, Madride, Miláne, Záhrebe, vo Varšave a v Bukurešti. Firma má zastúpenie aj v Bratislave a Prahe.

"Naším cieľom je uľahčiť a zefektívniť výstavbu a správu nehnuteľností. Dokázali sme, že o našu technológiu je obrovský záujem po celom svete. Sme hrdí na všetko, čo náš tím dosiahol. Zároveň sme vďační za podporu osvietených investorov, ktorí sú schopní oceniť pridanú hodnotu, akú prinášame našim zákazníkom na rozmanitých trhoch a v mnohých profesiách úzko spätých so sektorom stavebníctva," hovorí Ibrahim Imam, spoluzakladateľ a výkonný spoluriaditeľ spoločnosti PlanRadar.

"Tým, že sa PlanRadar podarilo zaviesť ako poprednú svetovú technologickú platformu, podieľame sa na transformácii celého odvetvia, ktoré sa dlhý čas zdráhalo prejsť k digitálnym technológiám. Ukazujeme, že ak klientom poskytnete intuitívnu platformu, aká im uľahčí prácu, a navyše ju skombinujete s vysokokvalitnými podpornými službami, prijmú aj tie najmodernejšie technológie s otvorenou náručou. Až také je to jednoduché," komentuje Sander van de Rijdt, druhý spoluzakladateľ a výkonný spoluriaditeľ PlanRadaru.

Planradar-3-X.jpg

 Zástupcovia spoločnosti PlanRadar (zľava): Sander van de Rijdt (spoluzakladateľ a výkonný spoluriaditeľ firmy), Ibrahim Imam (spoluzakladateľ a výkonný spoluriaditeľ), Domagoj Dolinsek (spoluzakladateľ), Clemens Hammerl (spoluzakladateľ a technologický riaditeľ), Constantin Köck (spoluzakladateľ a produktový riaditeľ)


 

O platforme PlanRadar

PlanRadar je softvérové riešenie pre stavebných a realitných profesionálov fungujúcich na báze SaaS (z angl. Software as a Service – softvér ako služba). Svojim používateľom umožňuje pripojiť sa na diaľku ku cloudovej aplikácii a používať ju odkiaľkoľvek cez internet. Možno ho využiť pre stavebnú dokumentáciu a dozor na stavbe, sledovanie porúch a úloh, pri odovzdávaní projektov, ich následnú správu a údržbu atď.

Prostredníctvom webovej aplikácie vhodnej pre všetky prehliadače a všetky typy chytrých telefónov a tabletov (iOS, Android a Windows) je možné sledovať, zaznamenávať a využívať spoločne so svojím tímom akýkoľvek druh informácií prostredníctvom digitálnych stavebných plánov alebo BIM modelu. Digitalizácia pracovného postupu zlepšuje spoluprácu medzi všetkými účastníkmi stavebného procesu, znižuje chybovosť a šetrí čas: zákazníci PlanRadaru hlásia úsporu až sedem pracovných hodín týždenne.

PlanRadar-2-XX.jpg

Foto: PlanRadar

Podobné články