Pokrývačské majstrovstvá 2017: na Táloch súťažilo 152 strechárov

28.06.2017, Vladimír Pabiš | Správy z firiem

Spoločnosť Bramac sa rozhodla po niekoľkoročnej prestávke obnoviť tradíciu pokrývačských majstrovstiev, kde proti sebe súťažia najlepší strechári z celého Slovenska.

Tento rok sa do súťaže, ktorá sa v polovici júna uskutočnila na Táloch, zapojilo 152 strechárov. Predviedli sa v troch hlavných kategóriách: rodinné domy, spoločenské objekty a historické objekty.

V každej katégórií do druhého kola postúpilo deväť objektov. Prostredníctvom hlasovania na akcií sa z každej kategórie vybrali tri víťazné realizácie striech. Ocenení strechári si odniesli hodnotné dary v podobe trofeje a poukazov na voľný nákup strešného sortimentu. Pri hodnotení sa dbalo na niekoľko faktorov: išlo najmä o kvalitu uloženia krytiny, použitie originálneho príslušenstva, dokončenie fasády a okolia a s tým spojený celkový vzhľad stavby.

Vďaka moderátorskej dvojici Lukáš Latinák - Juraj Kemka sa Pokrývačské majstrovstvá 2017 niesli vo vtipnej a v povznesenej atmosfére. Okrem súťaže o najkrajšiu strechu boli pre strechárov pripravené aj disciplíny zo strechárskeho remesla zamerané na šikovnosť a zručnosť. Každý si tak môhol prejsť všetkými stanoviskami.

Bramac-1-X.jpg

Disciplíny pozostávali z rýchleho kladenia škridiel, zo zatĺkania klincov pomocou špeciálneho kladiva, z namotávania šnurovačky. Bola tu aj kategória pre skutočných silákov, kde bolo treba udržať najťažšiu škridlu v ponuke výrobcu. Aj pre víťazov týchto disciplín boli pripravené zaujímavé ceny. Večer potom sprevádzalo výborné jedlo, utužovanie kolegiálnych vzťahov a ľudová hudba. Akcia jednoznačne potvrdila, že kvalitné strechárske remeslo má na Slovensku dlhoročnú tradíciu a je na vzostupe.

Foto: Bramac

Podobné články