Protherm Production tento rok preinvestoval 3,6 mil. eur

31.12.2017, SITA | Správy z firiem

Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali v závode pribudnúť aj nové pracovné miesta.

Skalický závod vyrobil tento rok historicky najviac, rekordných pol milióna zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody. V tejto oblasti sa zaradil medzi top producentov v Európe. "V roku 2000 sme v Skalici začínali s 51-tisíc kusmi, dnes už vyrábame desaťnásobne viac," hovorí riaditeľ Prothermu Production Peter Kuba. Podľa neho sa pod rekordnú výrobu vykurovacích technológií podpísalo viacero faktorov.

Protherm-1-X.jpg

Protherm-2-X.jpg

 Výroba vykurovacích zariadení v skalickom Protherme Production


 

"Závod v Skalici dokázal, že má dostatočne kvalifikovaných pracovníkov, aby zvládol aj náročné zadania. Aj vďaka tomu nám neustále pribúdajú kompetencie a dlhodobo stabilne rastieme," pokračuje P. Kuba. V budúcom roku plánuje firma prijať desiatky nových pracovníkov.

Protherm-3-X.jpg

 Závod Protherm Production, Skalica


 

Protherm Production, s.r.o., Skalica, patrí pod nemecký koncern Vaillant Group a zhotovuje zložité elektrotechnické zariadenia. Ide o závesné aj stacionárne kotly, kondenzačné i nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody či vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. Svoje výrobky expeduje na 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Momentálne má skalický závod zhruba 540 zamestnancov. Súčasťou Prothermu Production je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12-tis. metrov štvorcových.

Protherm-5-X.jpg

 Protherm Production, základné čísla tohto roku (po kliknutí na infografiku sa predloha otvorí v novom okne)


 

Foto a infografika: Protherm Production

Podobné články