Protherm Production tento rok preinvestoval 3,6 mil. eur

31.12.2017, SITA | Správy z firiem

Spoločnosť Protherm Production zo Skalice, ktorá sa zaoberá výrobou kotlov, preinvestovala v tomto roku 3,6 milióna eur. Vďaka týmto investíciám by mali v závode pribudnúť aj nové pracovné miesta.

Skalický závod vyrobil tento rok historicky najviac, rekordných pol milióna zariadení na vykurovanie a prípravu teplej vody. V tejto oblasti sa zaradil medzi top producentov v Európe. "V roku 2000 sme v Skalici začínali s 51-tisíc kusmi, dnes už vyrábame desaťnásobne viac," hovorí riaditeľ Prothermu Production Peter Kuba. Podľa neho sa pod rekordnú výrobu vykurovacích technológií podpísalo viacero faktorov.

Protherm-1-X.jpg

Protherm-2-X.jpg

 Výroba vykurovacích zariadení v skalickom Protherme Production


 

"Závod v Skalici dokázal, že má dostatočne kvalifikovaných pracovníkov, aby zvládol aj náročné zadania. Aj vďaka tomu nám neustále pribúdajú kompetencie a dlhodobo stabilne rastieme," pokračuje P. Kuba. V budúcom roku plánuje firma prijať desiatky nových pracovníkov.

Protherm-3-X.jpg

 Závod Protherm Production, Skalica


 

Protherm Production, s.r.o., Skalica, patrí pod nemecký koncern Vaillant Group a zhotovuje zložité elektrotechnické zariadenia. Ide o závesné aj stacionárne kotly, kondenzačné i nekondenzačné kotly, elektrokotly, elektrické ohrievače na prípravu teplej vody či vnútorné jednotky tepelných čerpadiel. Svoje výrobky expeduje na 24 trhov Európy, Ázie a Afriky. Momentálne má skalický závod zhruba 540 zamestnancov. Súčasťou Prothermu Production je aj East Hub, distribučno-logistické centrum pre strednú a východnú Európu s rozlohou 12-tis. metrov štvorcových.

Protherm-5-X.jpg

 Protherm Production, základné čísla tohto roku (po kliknutí na infografiku sa predloha otvorí v novom okne)


 

Foto a infografika: Protherm Production

Podobné články

 • HB Reavis ide do Nemecka, aktivity začína kúpou dvoch pozemkov

  HB-Reavis-London-2-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, medzinárodný poskytovateľ kancelárskych priestorov, potvrdila svoje plány na expanziu v Nemecku. V tlačovej správe informovala o dvoch akvizíciách v Berlíne a Drážďanoch s celkovou rozlohou 3,5 hektára.

 • Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

  Immofinanz-Stop-Shop-2-X.jpg

  Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.