Singapurský fond GIC kúpil firmu P3 Logistic Parks za 2,4 mld. eur

09.11.2016, Kristína Čambalová | Správy z firiem

Developerská skupina P3 Logistic Parks (P3) mení majiteľa. Singapurský investičný fond GIC podpísal dohodu o kúpe firmy P3 od doterajšieho majiteľa TPG Real Estate a jeho partnera Ivanhoé Cambridge.

Transakcia za 2,4 miliardy eur je najväčším obchodom na európskom trhu nehnuteľností v tomto roku. Podlieha ešte schváleniu regulačných orgánov a mala by sa ukončiť do konca tohto roku. "Sme veľmi spokojní s tým, že P3 sa dokázala zmeniť na vedúcu logistickú platformu v takom krátkom čase. Tento obchod zodpovedá našej vlastnej investičnej stratégii v Európe," hovorí prezident Ivanhoé Cambridge pre Európu Meka Burnel.

P3-Ian-Worboys-X.jpg"S podporou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge sa nám podarilo výrazne vzrásť na našich kľúčových trhoch, stali sme sa lídrom trhu a vymedzili sa ako zákaznícky orientovaná spoločnosť," poznamenáva riaditeľ P3 Ian Worboys (na snímke) a dodáva, že dlhodobá investičná stratégia GIC je v súlade ich doterajším prístupom.

TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge prevzali firmu P3 v roku 2013. Ako ďalej skupina informovala, P3 dokončila dlhodobé refinancovanie svojich aktivít v hodnote 1,4 mld. eur so skupinou medzinárodných finančných inštitúcií.

P3 Logistic Parks je vlastníkom, developerom a správcom európskych priemyselných nehnuteľností. Do portfólia P3 aktuálne patrí 163 moderných skladov v 62 parkoch. Ležia v deviatich krajinách a majú výmeru 3,3 milióna metrov štvorcových. Na Slovensku spoločnosť P3 vlastní a spravuje sedem priemyselných nehnuteľností v dvoch parkoch s prenajímateľnou plochou 227-tisíc m² a pozemky na výstavbu s plochou takmer 13-tis. m².

S podporou nového majiteľa a vďaka vlastníctvu pozemkov na potenciálnu výstavbu vyše 1,4 mil. m² nových skladov má P3 dobrú východiskovú pozíciu na ďalší rast. Developer momentálne buduje 11 nových projektov, do konca roku dokončí výstavbu s celkovou rozlohou 300-tis. m².

P3-Bratislava-X.jpg

P3-Horni-Pocernice-X.jpg

P3-Niedersachsenpark-PSA-X.jpg

P3-Blonie-X.jpg

P3-Piotrkow-X.jpg

P3-Savigny-X.jpg

 Niektoré z logistických parkov a komplexov spoločnosti P3 (zhora nadol): Bratislava, Praha - Horní Počernice (Česká republika), Niedersachsenpark (Nemecko), Blonie (Poľsko), Piotrków (Poľsko) a Savigny (Francúzsko)


 

Foto: P3 Logistic Parks

Podobné články