Zisk spoločnosti Lafarge-Holcim sa v druhom kvartáli zvýšil

05.08.2016, SITA | Správy z firiem

Francúzsko-švajčiarsky výrobca cementu Lafarge-Holcim v druhom kvartáli 2016 zaznamenal medziročný pokles čistých tržieb o 6,7 percenta na 7,28 miliardy švajčiarskych frankov (CHF, 6,71 mld. eur).

Prevádzkový zisk spoločnosti pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) však počas apríla až júna tohto roku v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vzrástol o 10,5 perc. na 1,579 mld. CHF (1,455 mld. eur) a upravený prevádzkový zisk EBITDA medziročne stúpol o 2,6 perc. na 1,705 mld. CHF (1,571 mld. eur). Firma to oznámila dnes na svojej internetovej stránke.

V Európe sa spoločnosti Lafarge-Holcim v druhom štvrťroku t.r. napriek poklesu čistých tržieb na porovnateľnom základe podarilo vďaka manažmentu nákladov dosiahnuť rast upraveného prevádzkového zisku EBITDA o 8,3 perc. Zisky sa zlepšili v Belgicku, vo Švajčiarsku a v Nemecku. Dobrý zisk firma v druhom kvartáli dosiahla aj vo Veľkej Británii, hoci tempo jeho rastu sa spomalilo, keď sa blížilo referendum z 23. júna o členstve krajiny v Európskej únii.

V severnej Amerike sa spoločnosti takisto podarilo počas apríla až júna dosiahnuť rast prevádzkového zisku EBITDA, ktorý sa v tomto regióne na porovnateľnom základe zvýšil o 6,6 perc. Firma Lafarge-Holcim ďalej uviedla, že v tomto roku očakáva kapitálové výdavky pod úrovňou 2 mld. CHF (1,843 mld. eur) a ukončenie programu predaja majetku v hodnote 3,5 mld. CHF (3,225 mld. eur).

Podobné články

 • Thermo|Solar pomohol vybudovať výcvikové stredisko v Kábule

  TermoSolar-Afganistan-2-X.jpg

  Najväčšiemu európskemu nezávislému výrobcovi slnečných kolektorov, firme Thermo|Solar Žiar, sa tento rok podarilo dostať svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na každodennom zozname odberateľov.

 • Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

  Rohoze-2-X.jpg

  Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 • Dánsky Rockwool vyrába izolácie v Bohumíne už 20 rokov

  Rockwool-3-X.jpg

  Spoločnosť Rockwool dosiahla v poslednom účtovom období najlepšie hospodárske výsledky za posledných päť rokov. Bohumínsky výrobca izolácií z kamennej vlny mal tržby takmer 1,5 miliardy českých korún (Kč, 58,8 milióna eur) a výsledok hospodárenia vyše 100 mil. Kč (3,9 mil. eur).

 • Kam sa posunulo slovenské stavebníctvo za uplynulé roky?

  Schuco-rozhovor-10-X.jpg

  Kam sa posunulo stavebníctvo na Slovensku za uplynulé roky? Čo spôsobila ekonomická kríza? Kde má SR ešte dnes rezervy oproti zahraničiu a ktoré segmenty sú perspektívne? Na otázky odpovedá Peter Škvaril (na snímke), vedúci organizačnej zložky spoločnosti Schüco na Slovensku.

 • Tesne pred Vianocami Nemci otvorili novú lanovku na Zugspitze

  Zugspitz-lanovka-5-X.jpg

  V Nemecku spustili novú lanovku na Zugspitze, najvyšší vrch Bavorských Álp. Jej výstavba stála 50 miliónov eur, plánovali ju a stavali šesť rokov. Stará lanovka doslúžila tento rok v apríli.

 • Nové sklo od Guardianu vyniká značnou priepustnosťou svetla

  Guardian-sklo-2-X.jpg

  Spoločnosť Guardian Glass rozšírila svoju ponuku protislnečných skiel SunGuard SuperNeutral (SN) o výrobok, ktorý v jej sortimente má tú najvyššiu priepustnosť svetla.