Nová kolekcia roliet Velux pre relax, hravý aj elegantný interiér

19.06.2021, Petra Liptajová | Interiéry, domácnosť

Nekonečné blankytné nebo, osviežujúca energia slnka, temná hĺbka oceánu aj pevná pôda pod nohami - to všetko namiešala príroda do novej kolekcie vnútorného tienenia strešných okien Velux.

Nové odtiene roliet sú víziou renomovaného škandinávskeho inštitútu Pej Gruppen, ktorý udáva dizajnové trendy, v kolekcii však nájdete aj vyvážené a nadčasové farby. Sedemdesiat nových odtieňov roliet Velux je navrhnutých tak, aby farby rozmanitých zatieňovacích a zatemňujúcich doplnkov navzájom ladili, čo otvára nové možnosti na ich kombinovanie v jednom interiéri. Jemné aj sýtejšie odtiene inšpirované prírodou priamo nabádajú k harmonickým spojeniam, či už zvolíte monochromatické ladenie tón v tóne alebo kombinácie príbuzných farieb, ktoré susedia vo farebnom spektre.

Velux-rolety-nove-4-X.jpg

V novej kolekcii nechýbajú ani tkaniny s jemným vzorom a svoju špeciálnu kolekciu na dobrú noc s veselými a s inšpirujúcimi motívmi dostanú aj deti. Komu to nestačí, ten má k dispozícii navyše individuálny výber z 1 800 farieb RAL vzorkovníka v kolekcii Colour by You. Roleta v originálnej farbe sa dokonale prispôsobí osobnému vkusu alebo farbe koberca či sedačky a dodá každému interiéru nevšedný výraz.

Velux-rolety-nove-1-X.jpg


Štíhly dizajn pre viac svetla

Rozšírila sa aj ponuka bočných vodiacich líšt. Všetky vnútorné rolety a žalúzie Velux majú teraz lišty v striebornej alebo bielej farbe. Tradičná verzia z matného hliníka elegantne ladí s dreveným rámom okien. Nové biele lišty sú v rovnakom odtieni ako biele bezúdržbové okná, s ktorými tvoria ideálnu kombináciu. Bočné lišty aj horný kryt majú rovnakú šírku a sú naozaj veľmi úzke, takže zrolovaná roleta opticky splynie s rámom okna a neblokuje slnečné svetlo.

Velux-rolety-nove-5-X.jpg   Velux-rolety-nove-6-X.jpg

K letnej pohode patrí aj istota, že sa domov oknom dostane iba čerstvý vzduch bez nechcených návštevníkov. Vylepšená sieť proti hmyzu má tenké biele profily, ktoré vizuálne splývajú s ostením a sú takmer neviditeľné. Ani priehľadná tkanina nijako nenarúša výhľad. Vďaka novému spôsobu montáže sa sieť inštaluje tak ľahko, že to doma zvládne takmer každý.

Velux-rolety-nove-7-X.jpg


Riešenia pre každú situáciu

"Naša nová kolekcia vnútorného tienenia je navrhnutá tak, aby vyjadrovala rozličné farebné pocity a želania našich zákazníkov," hovorí Jakub Mrázek, produktový špecialista zo spoločnosti Velux na Slovensku.

"Paleta farieb, svetelných priepustností, bočných líšt aj mechanizmov ovládania je široká, aby sa hodila pre strešné okná vo všetkých miestnostiach – v pokojových zónach spální, v pulzujúcom prostredí obývačiek a kuchýň, v relaxačných kúpeľniach aj vo veselých detských izbách," dodáva J. Mrázek.

Velux-rolety-nove-8-X.jpg

Pri výbere vnútorného tienenia sa treba rozhodnúť, akú funkciu má roleta plniť. Roleta z priehľadnej tkaniny rozptýli denné svetlo, aby príliš neoslňovalo a postará sa doma o súkromie. Rovnako poslúži aj lamelová žalúzia, ktorá výborne odoláva vlhkosti. Zatemňujúca roleta sa v spálni a detskej izbe postará o ideálne prostredie na spánok v noci aj kedykoľvek počas dňa. Kombinovaná roleta bude perfektným riešením pre miestnosti používané na viac účelov, kde je potrebné prísun svetla regulovať alebo aj úplne blokovať.

Jedno majú všetky vnútorné tieniace doplnky Velux spoločné: ich inštalácia je taká jednoduchá, že ju doma zvládne každý. Zostáva len vybrať si to správne tienenie a vychutnať si leto.

Velux-rolety-nove-2-X.jpg


Čím vynikajú nové rolety a žalúzie

  • Široký rozsah tienenia, od zjemnenia dopadajúceho svetla až po úplné zatemnenie.
  • Nové biele bočné lišty (k existujúcim hliníkovým), ktoré ladia s bielym rámom bezúdržbových strešných okien Velux.
  • Kolekcia na dobrú noc s veselými vzormi pre detské izby. K dispozícii aj pre kombinované rolety Velux, ktoré spájajú funkciu zatemnenia pre nerušený spánok a reguláciu svetla pre celodenné detské šantenie.
  • Certifikát OEKO-Tex 100 (Standard 100 1076-184 DTI) garantuje, že rolety neobsahujú žiadne škodlivé látky.
  • Nová sieť proti hmyzu s tenkými bielymi profilmi a jednoduchou inštaláciou.
  • Pri vybraných vnútorných tieniacich doplnkoch možnosť diaľkového ovládania na elektrický alebo solárny pohon. Následne je možné tiež ich ovládanie aplikáciou v mobilnom telefóne alebo napojenie na inteligentnú domácnosť.
  • Možnosť kombinácie s vonkajším tienením chrániacim pred horúčavou pre úplné zabezpečenie komfortu v interiéri.

Velux-rolety-nove-3-X.jpg 

Foto: Velux

Podobné články