Bory Bývanie: druhú časť komplexu v Bratislave už začali stavať

27.12.2018, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

Začala sa výstavba druhej etapy rezidenčného projektu Bory Bývanie v Bratislave. Pribudne tu 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami.

Prvá etapa obytného komplexu Bory Bývanie sa už dokončuje, kolaudácia sa očakáva začiatkom roku 2019. Investor Penta Real Estate pripravuje aj ďalšie fázy projektu. Druhá časť druhej etapy má už vydané právoplatné rozhodnutie o vplyvoch na životné prostredie, v príprave je tretia etapa projektu.

Bory-byvanie-1-X.jpg

Bory-byvanie-2-X.jpg

Bory-byvanie-3-X.jpg

"Bory patria k najväčším rozvíjaným územiam v Bratislave, naše ciele sa tu postupne plnia. K veľkým obchodným prevádzkam a nákupnému centru čoskoro pribudne nová nemocnica a najmä kvalitné bývanie s prvými obyvateľmi zóny. Bory sa tak menia na komplexnú mestskú časť s veľkým potenciálom," hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ spoločnosti Penta Real Estate Slovensko.

Bory-byvanie-4-X.jpg

Bory-byvanie-5-X.jpg

Bory-byvanie-6-X.jpg

Bory Bývanie 2 ponúknu kvalitnú architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects, ktorého riešenie spája bytové domy do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím. Jednotlivé bytové domy sú teda umiestnené na pódiách, strechy majú byť zelenými plochami a využívať sa budú ako poloprivátne priestory pre obyvateľov prislúchajúceho obytného bloku. V druhej etape projektu sa plánuje dovedna 405 parkovacích miest.

Bory-byvanie-7-X.jpg

Bory-byvanie-8-X.jpg

Bory-byvanie-9-X.jpg

Súčasťou druhej fázy projektu je aj centrálny verejný park, celková plocha zelene dosiahne vyše 12-tisíc m². Autorom návrhu verejných priestorov a parku je ateliér Labak. Dominantným prírodným prvkom parku je jazierko s prepojením na malé námestie, pri ktorom sú priestory pre menšie prevádzky, napríklad kaviarne či malé obchodíky.

Bory-byvanie-10-X.jpg

Bory-byvanie-11-X.jpg

Bory-byvanie-12-X.jpg

Prvá etapa Bory Bývania pozostáva z deviatich päť- a šesťpodlažných budov s takmer 300 bytmi. V novej mestskej štvrti je už nákupno-zábavné stredisko Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok, o.i. Metro, Hornbach či Decathlon.

Bory-byvanie-13-X.jpg

Bory-byvanie-14-X.jpg

Bory-byvanie-15-X.jpg

Vizualizácie: Penta Real Estate

Podobné články