Bratislavský Sky Park spúšťa predaj nadštandardných penthousov

11.05.2018, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

V rezidenčnej časti projektu Sky Park v Bratislave od 10. mája spustili predaj nadštandardných bytov, penthousov. Tie ležia na najvyšších poschodiach v každej z troch obytných veží.

Byty Penthouses & Panoramatic Collection Apartments okrem úžasných panoramatických výhľadov na Bratislavu ponúknu svetovú architektúru a najvyšší štandard bývania. Bratislavský projekt Sky Park navrhla legendárna architektka Zaha Hadid.

Penta-Sky-Park-5-X.jpg

"Byty na najvyšších poschodiach Sky Parku predstavujú to najkvalitnejšie bývanie v Bratislave a pre kupujúcich sú zároveň skvelou investíciou. Na celom svete je len málo projektov od Zahy Hadid ponúkajúcich penthousy a všetky patria k tomu najlepšiemu, čo realitný trh v tej-ktorej krajine ponúka," hovorí Jozef Šimek, vedúci oddelenia predaja a marketingu v spoločnosti Penta Real Estate.

 

Najdrahší nový byt na Slovensku

Najdrahší byt spomedzi Penthouse Collection je v prvej rezidenčnej veži, má vyše 260 metrov štvorcových plus terasu a dve lodžie s plochou 35 m². Leží na najvyššom, 29. poschodí a stojí 1,7 milióna eur. Na najvyššom poschodí v každej z troch rezidenčných budov sú dva takéto byty, dovedna je ich teda v Sky Parku šesť.

Byty popri vysoko nadštandardnej výmere ponúkajú panoramatický výhľad na Bratislavu, keďže vďaka architektúre veží sú orientované až do troch svetových strán. Súčasťou bytov je okrem hlavného vchodu aj samostatný vstup, keďže ich dispozícia umožňuje vytvoriť akýsi menší byt v byte, určený napríklad pre hostí či pomocný personál.

Svojou dispozíciou byt ráta s možnosťou umiestniť vírivku na terasu alebo saunu priamo do jednej zo spální. Samozrejmosťou je priestor pre veľký šatník s výhľadom či vyššie svetlé výšky a vysoké interiérové dvere. Majiteľom život určite spríjemní aj možnosť vlastného preskleného vínneho baru alebo prioritné volanie výťahu.

Skypark-1-X.jpg

Skypark-2-X.jpg

Skypark-3-X.jpg

 Vďaka architektúre veží sú byty orientované až do troch svetových strán. Na vizualizáciách je pohľad na západ, juhozápad a východ (zhora nadol).


 

Rezervovaných je už vyše polovice

Na 27. a 28. poschodí sú byty z kolekcie Panoramatic Collection. Sú vo vyššom štandarde a popri dvoj- a trojizbových sú medzi nimi aj byty s väčšími výmerami. Na každom z poschodí je takýchto bytov šesť, celkovo je v troch rezidenčných vežiach 36 bytov z tejto kolekcie.

"Hoci v týchto dňoch iba spúšťame ich predaj, o nadštandardné byty je veľký záujem a v predpredaji pre registrovaných klientov sa už zarezervovala viac ako polovica z celkového počtu," pokračuje J. Šimek. "Penthousy v projektoch od Zahy Hadid sa predávajú v zahraničí spravidla v sumách od niekoľko miliónov eur, napríklad najdrahší byt v projekte Zaha Hadid 520 West 28th v New Yorku stál takmer 50 mil. dolárov," dodáva.

Aktuálne sa prvé tri rezidenčné veže Sky Parku už stavajú, ich dokončenie sa očakáva v priebehu roku 2020. Súčasťou projektu sú aj dve administratívne budovy, jedna z nich už má aj stavebné povolenie.

Skypark-4-X.jpg

Skypark-6-X.jpg

Skypark-7-X.jpg

Skypark-8-X.jpg

 Pohľad do jedného z bytov Penthouse Collection. Na obrázkoch je obývacia časť, bar, kuchyňa a spálňa s kúpeľňou.


 

Vizualizácie: Penta Real Estate

Podobné články