Byty druhej etapy Novej Terasy v Košiciach sa už predávajú

04.05.2015, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

V Košiciach stavajú druhú etapu Novej Terasy, byty tejto fázy projektu sa už predávajú. Na realitný trh čoskoro pribudne 48 rodinných domov a 216 bytov v ôsmich obytných budovách priamo v meste.

Bytové domy majú všetky potrebné povolenia, ich výstavba sa začala v marci 2015. Rodinné domy sú v štádiu získavania stavebného povolenia. Dokončenie výstavby projektu sa očakáva koncom roka 2016, investorom je skupina Penta.

Nova-Terasa-1-X.jpg

V prvej etape Novej Terasy, ktorú dokončili v roku 2013, sa vybudovalo 164 bytov, z ktorých je predaných už vyše 80 percent. "Nová Terasa 2 prináša kupujúcim niekoľko kľúčových benefitov, ktoré robia toto bývanie výnimočným. Vytvára modernú mestskú zónu v blízkosti Starého Mesta s vlastnými a kvalitnými súkromnými priestormi, ihriskami, so zeleňou a s pešiou zónou. Zároveň však ponúka obyvateľom dostatok súkromia v bytoch s pôdorysmi dotiahnutými do detailov. Predstavuje tak bývanie rodinného typu v hodnotnej lokalite, ktoré určite ocenia aj nároční klienti," hovorí Michal Padych, business development manager zo spoločnosti Penta Investments.

Nova-Terasa-2-X.jpg

Nova-Terasa-3-X.jpg


O projekte

Nová Terasa leží v susedstve historického centra Košíc a prináša do mesta modernú architektúru. Architektonický návrh pochádza z dielne renomovaného ateliéru Vallo-Sadovsky Architects, ktorý je autorom aj úspešnej prvej fázy. Projekt získal nominácie na viacerých prestížnych súťažiach, ako napríklad na CE-ZA-AR, CIJ Awards Slovakia, Cena Arch alebo Stavba roku. "Druhou etapou projektu dokončíme jednu z najkrajších rezidenčných zón v Košiciach," dodáva M. Padych.

Kvalitu mestského životného štýlu vytvárajú súkromné a poloverejné vnútrobloky, centrálna pešia zóna, množstvo udržiavanej zelene a bežecký chodník okolo areálu. Komunitnú zónu dopĺňajú sadové úpravy, detské ihriská či gril. Súčasťou projektu budú priestory občianskej vybavenosti vo forme samostatných pavilónov, pričom aj byty, aj rodinné domy sú v nízkoenergetickom štandarde. Nová Terasa 2 tak prirodzene prepája druhú etapu s existujúcou a vytvára novú mestskú zónu.

Nova-Terasa-8-X.jpg


Parametre projektu

Bytová časť

  • 8 bytových domov s 216 nízkoenergetickými bytmi
  • 1- až 4-izbové byty
  • Bytové domy A: šesť poschodí
  • Bytové domy B: štyri poschodia

Zóna s rodinnými domami priamo v meste

  • Unikátna kombinácia bývania v rodinnom dome priamo v meste a pri historickom centre.
  • 48 nízkoenergetických rodinných domov s atraktívnymi pôdorysmi.
  • Vysoký štandard materiálov počíta s oknami s trojsklami, hliníkovými vstupnými dverami, posuvnými dverami na terasy alebo zvýšeným akustickým tienením pre pokoj v dome.
  • Každý dom má štyri izby, veľa odkladacích priestorov v interiéri aj exteriéri a kryté parkovanie (pre dvé autá), ktoré si klient na požiadanie môže uzatvárať ako garáž.
  • Domy Štandard – na 111 m² ponúkajú výbornú efektívnosť vnútorných priestorov, v záujme cenovej dostupnosti bývania.
  • Domy Prémium – sú prémiovým produktom bývania v meste na takmer 140 m². Je to priestor pre náročných klientov, napríklad aj s umiestnením rodičovskej spálne na prízemí. Prémiových domov je v projekte len desať.

Viac informácií o projekte, cenník bytov a kontakt na predajcov je TU.

Nova-Terasa-4-X.jpg

Nova-Terasa-5-X.jpg

Nova-Terasa-6-X.jpg

Nova-Terasa-7-X.jpg

Vizualizácie: Penta Investments

Podobné články