Developer JTRE má úver 105 mil. eur na nové byty v bratislavskej Eurovee

13.10.2020, Daniel Suchý | Reality, nové projekty, novostavby

Výstavba pokračovania komplexu Eurovea vo vznikajúcom modernom centre Bratislavy pri Dunaji napreduje. Projekt zaznamenal úspech medzi záujemcami o kúpu bývania, dôverujú mu aj banky.

Developer bratislavskej Eurovey J&T Real Estate (JTRE) získal v týchto dňoch významné financovanie na výstavbu rezidenčnej časti projektu. Syndikovaný úver 105 miliónov eur spoločnosti poskytli VÚB banka a UniCredit Bank.

Eurovea-1-X.jpg


Má tu byť takmer 500 bytov

Úver je určený na výstavbu rezidenčnej časti rozšírenia Eurovey s takmer 500 bytmi v prvom slovenskom mrakodrape Eurovea Tower a nábrežných rezidenciách Eurovea Riverside. Je to jeden z najvyšších úverov na developerský projekt poskytnutých na Slovensku za posledné roky. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

"Zabezpečenie financovania takéhoto objemu v turbulentných časoch dosvedčuje, akým úspešným projektom je rozšírenie komplexu Eurovea. Banky majú aj naďalej dôveru v JTRE a nemajú pochybnosť, že na našich projektoch odvedieme zodpovednú a poctivú prácu. Naše developerské projekty dokážu kupujúcim poskytnúť vyššiu pridanú hodnotu a emóciu. Všetko to podčiarkuje značný záujem o kúpu bytov v oboch rezidenčných objektoch v rámci rozšírenia Eurovey," hovorí Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Eurovea-2-X.jpg


Projekt chcú dokončiť v roku 2023

Predaj bytov v Eurovee Tover a Eurovee Riverside sa začal vlani v lete, doteraz si nového majiteľa našlo už vyše 70 percent z nich. Výstavba sa rozbehla v decembri 2019. Momentálne sa budujú podzemné podlažia a po ukončení prác na základovej doske sa začína dvíhať do výšky aj prvý slovenský mrakodrap.

Okrem dvoch bytových objektov zahŕňa projekt rozšírenia Eurovey aj dve administratívne budovy s prenajímateľnou plochou 40-tisíc štvorcových metrov, rozšírenie nákupného centra o 25-tis. m² predajnej plochy a podzemné garáže pre 1 400 áut. Pribudne tu aj nábrežný park s výmerou 25-tis. m², ktorý rozšíri obľúbenú dunajskú promenádu, a nový aktivity park na skultúrnenie zanedbaného prostredia pod Mostom Apollo. Pribinova ulica sa zmení na mestský bulvár s alejou stromov a námestím pred vstupom do mrakodrapu. Otvorenie rozšírenia nákupného centra je plánované na rok 2022, dokončenie celého projektu v roku 2023.

Eurovea-3-X.jpg

Vizualizácie: JTRE

Podobné články