Kolónia v Lehniciach: rodinné domy sa stavajú z materiálov Leier

25.11.2021, ABC-bývanie.sk | Reality, nové projekty, novostavby

Cena rodinných domov, najmä v okolí hlavného mesta SR, neustále stúpa. Ak chcete pre svoju rodinu záhradku či viac čerstvého vzduchu, priamo v meste už veľmi ťažko nájdete voľné alebo vhodné pozemky na výstavbu rodinného domčeka.

Nielen rodiny, ale aj developeri sa preto sústreďujú na okolité časti Bratislavy a vytvárajú tzv. satelitné mestečká. Napríklad v Lehniciach, v obci len na skok od Bratislavy, vzniká nová štvrť Kolónia, kde prebieha výstavba prvých piatich trojdomov, ktoré budú mať dovedna 15 bytových jednotiek.

Lehnice-Leier-1-X.jpg

Lehnice ležia iba 25 kilometrov od hlavného mesta, majú výborné napojenie na nové diaľničné úseky D4 a R7 a tiež priame autobusové či vlakové spojenie. Lokalita je už zabývaná a poskytuje obyvateľom kompletnú vybavenosť vrátane potravín, školy, škôlky, lekárne či reštaurácie. Ako bonus je tu mnoho voľnočasových aktivít: od turistiky, cez cyklotrasy, splavovanie či jazdu na koni, jednoducho všetko pre ideálne vonkajšie vyžitie.


Všetko pre hrubú stavbu

Realizátor projektu chcel v prvom rade poskytnúť moderné, cenovo dostupné a najmä kvalitné bývanie pre budúcich majiteľov. Kvalitu domov zaručuje aj ich stavebný materiál, ten dodal výrobca Leier Baustoffe SK, v ktorého portfóliu nájdete všetko potrebné pre hrubú stavbu. Od debniacich tvaroviek pre pevný základ, cez kvalitné tehly na zdravé múry, až po stropné konštrukcie a bezpečné komínové systémy.

Lehnice-Leier-2-X.jpg

Všetky tieto produkty smerujú aj na výstavbu projektu Kolónia. Investor mal v úmysle vybudovať nízkoenergetické domy, ktoré vydržia obyvateľom po celé generácie, aj preto zvolil tehlu Leier, ktorá pri poctivo realizovanej stavbe zaručuje prakticky neobmedzenú životnosť. Jej základnou surovinou je kvalitná hlina, pričom neobsahuje žiadne lepidlá ani iné zdraviu škodlivé látky. Navyše, je plne recyklovateľná, a to bez negatívnych zásahov do životného prostredia.


Pribudnú ďalšie bytové jednotky

Tehliarske výrobky Leier sa zhotovujú priamo na Slovensku, a to v tehelni v Petrovanoch, ktorá vďaka svojej vyspelej technológií a výrobnej kapacite patrí medzi najmodernejšie v Európe. Tento originálny slovenský výrobok zaručí obyvateľom stabilnú teplotu a reguláciu vlhkosti v interiéri, ako aj vysokú pevnosť a odolnosť voči vonkajším faktorom.

Plánuje sa aj pokračovanie projektu a výstavba ďalších 25 bytových jednotiek, vďaka čomu vznikne celá "kolónia" z materiálov Leier. Novostavby tak ponúknu ideálne miesto na bývanie pre mladé rodiny, ktoré chcú zostať v spojení s mestom, no zároveň si užívať i pokoj a prírodu.

Foto: Leier Baustoffe SK

Podobné články