Medzinárodný Deň susedov odštartuje Muchovo námestie

26.05.2015, ABC-bývanie.sk | Reality, nové projekty, novostavby

Dnes je Európsky Deň susedov. Vznikol ako reakcia na vzájomné odcudzovanie ľudí a je určený na podporu súdržnosti, vytváranie nových priateľstiev a medziľudských vzťahov.

Ľudí, ktorí chcú byť v kontakte s okolím a v centre diania, hodlá osloviť i nový bytový projekt Muchovo námestie v Bratislave. Projekt štartuje oficiálny predaj práve dnes.

Muchovo-nam-X.jpg

Vôbec prvý Deň susedov sa uskutočnil v Paríži v roku 1999 a len v jednej štvrti. Postupne sa popridávali ďalšie štvrte, mestá a krajiny. Od roku 2003 je Európsky deň susedov podporovaný Európskou federáciou miestnej solidarity.

"Obyvatelia bytových domov sa zväčša nepoznajú a Európsky deň susedov je príležitosť, ako to zmeniť. Sme presvedčení, že kvalitný projekt prispieva k tvorbe férových susedských vzťahov a k vytváraniu komunity. Muchovo námestie má vynikajúcu polohu. Leží blízko hlavných sociálnych uzlov, v bratislavskej Petržalke neďaleko Starého mosta," uvádza Ing. Arch. Juraj Duška, konateľ spoločnosti Vi Group, a.s.

Téma komunitných záhrad, komunitných dobrovoľníckych projektov a vytváranie medziľudských vzťahov založených na spoločných záujmoch nie je nová. Len spolu so sociálnymi sieťami dostala iné rozmery a je viac "na očiach". Už po prvej svetovej vojne vznikali prvé "módne" teórie o optimálnom rozložení miest, dopravných tokoch a uzloch, o raste štvrtí a demografii.

Z tejto doby, konkrétne z roku 1929, pochádza aj teória o šiestich stupňoch odlúčenia. Myšlienku má na svedomí maďarský spisovateľ Frigyesa Karinthy, ktorý sa zaoberal teóriou sietí, a veril, že moderný svet sa "zmenšuje" vzhľadom na stále rastúcu prepojenosť ľudí. Tvrdil, že každý človek je od každého iného vzdialený len cez šiestich známych, cez šiestich sprostredkovateľov.

"V súvislosti s rezidenčnými nehnuteľnosťami sa zvykne vravieť, že 'suseda si nevyberiete'. Projekt, ktorý svojím umiestnením, architektúrou a dizajnom vytvára vlastný malý svet, teda prostredie vhodné na vznik vzťahov, prepojení a spolužitie komunity ľudí, môže takéto klišé čoskoro vyškrtnúť so slovníka realitných agentov," myslí si J. Duška.

 

Charakteristika bytového domu Muchovo námestie

  • 125 bytových jednotiek ( 2- a 3-zbové byty)
  • Obchodné priestory a služby na prízemí objektu
  • Ideálna dostupnosť najvyhľadávanejších bratislavských atrakcií
  • Vynikajúca poloha a dopravné napojenie
  • Blízkosť novej električkovej trate
  • Dostatok parkovacích miest v suteréne aj na teréne

Viac informácií nájdete TU.

Vizualizácia: Muchovo námestie

Podobné články