Na hradnom kopci v Bratislave stavajú bytový dom Hausberg

06.10.2021, Katarína Pekaríková | Reality, nové projekty, novostavby

Na pozemku medzi Partizánskou a Bradlianskou ulicou v Bratislave vzniká komorný projekt so 47 bytmi. Autorom objektu, ktorý nesie mierne upravený historický názov lokality, teda Hausberg, je významný slovenský architekt Iľja Skoček ml.

Cieľom architekta a investorov bolo vytvoriť nadčasovú stavbu, ktorá zachová a doplní estetický a zároveň kultúrno-historický rozmer tejto lokality. Hausberg má ambíciu ponúknuť vizuálne príjemný kontrast na bratislavskom hradnom kopci, kde sa staré primerane stretne s novým. "Pri hľadaní architektonickej tváre Hausbergu sme sa pokúsili navrhnúť dom, ktorý akoby tu stál už dávno. Nie okázalý ani výrazný, ale solídny a striedmy. Taký, ktorého kvality potvrdí aj čas," vysvetľuje Iľja Skoček ml.

Hausberg-1-X.jpg

Hausberg tvoria dva samostatné objekty pomenované podľa ulíc, kde sú hlavné vstupy, teda Rezidencia Partizánska a Rezidencia Bradlianska. Obytný projekt pozostáva zo štyroch nadzemných podlaží a z ustúpeného piateho podlažia s celkovou ponukou 47 bytových jednotiek. Komplex budúcim majiteľom ponúka na výber z kategórií dvoj - až štvorizbových bytov a penthousov, ktoré budú umiestnené výlučne na piatom podlaží.

Hausberg-2-X.jpg

Na prízemí po oboch stranách ulíc Partizánska a Bradlianska budú štyri nebytové priestory na doplnenie občianskej vybavenosti. Na prízemí bude okrem toho aj viacúčelová súkromná športovo-relaxačná zóna.

Hausberg-3-X.jpg

Vjazd do garáží a vstupy do objektu budú z oboch ulíc, cez niekoľko bezpečnostných úrovní. Parkovanie je riešené prostredníctvom vnútorných parkovacích boxov s možnosťou dobíjania elektromobilov a vonkajších parkovacích miest na pozemku. Dovedna bude k dispozícii priestor na zaparkovanie 85 áut.

Hausberg-4-X.jpg

Stavebný koncept objektu odráža očakávania budúcich obyvateľov, ale s citom a rešpektom k lokalite hradného kopca. Hoci ide moderný projekt, ktorý je postavený na inteligentných technológiách, dôležitým aspektom pri jeho projektovaní bola vizuálna identita dopĺňajúca obraz tejto časti mesta. Hausberg bude preto zasadený do udržiavaných záhrad, dokonca zelená bude aj jeho strecha.

Hausberg-5-X.jpg

Estetiku komplexu nenarúša funkčnosť a praktickosť dispozičných riešení navrhnutých tak, aby boli čo najideálnejšie pre každodenný život. Dizajn projektu je postavený na kombinácii nadčasových materiálov, ako je drevo, prírodný betón a sklo.

Hausberg-6-X.jpg

Bytové jednotky v Hausbergu sa budú predávať v stave holobyt, investor je však pripravený realizovať dokončenie interiéru v štandarde podľa individuálnych požiadaviek klientov. Ukončenie výstavby sa predpokladá v decembri 2022.

Hausberg-7-X.jpg

Vizualizácie: Hausberg

Podobné články