Penta pripravuje v Košiciach obytný projekt Nová Terasa 3

27.08.2015, Gabriel Tóth | Reality, nové projekty, novostavby

V Košiciach sa chystá výstavba rezidenčného projektu Nová Terasa 3. Vyrásť má v tesnom susedstve historického centra mesta pri križovatke Ondavská, bude tu päť domov s vyše 200 bytmi.

Obytný súbor Nová Terasa 3 zatiaľ čaká na výsledok posúdenia vplyvov na životné prostredie. Skupina Penta, ktorá za projektom stojí, zároveň pripravuje podklady na získanie územného rozhodnutia. Termín spustenia výstavby a predaja bytov nie je ešte stanovený.

"Nová Terasa 3 je našou odpoveďou na úspech predchádzajúcich etáp, ktoré sa veľmi dobre predávajú," hovorí Michal Padych, business development manažér v spoločnosti Penta Investments. "Záujemcom o nové bývanie ponúkneme nízkoenergetické byty s využitím obnoviteľných zdrojov energií, so skvelými pôdorysmi, s terasou a výhľadom na centrum Košíc," dodáva.

Nova-Terasa-3-1-X.jpg


Jedno- až štvorizbové byty

V piatich bytových domoch sa postaví viac ako 200 bytov. Ich celková úžitková plocha bude vyše 14-tisíc m², v ponuke budú jedno- až štvorizbové byty. Obytné domy budú mať rozličnú výšku, nepresiahnu osem nadzemných podlaží. Súčasťou komplexu budú aj samostatné objekty občianskej vybavenosti, ktoré novým obyvateľom poskytnú základné služby.

Pod projekt sa podpísali architekti z ateliéru Morocz_Tacovsky, spoluautorom architektonického návrhu je bratislavský ateliér Compass Architekti. "Koncepcia a priestorové usporiadanie vychádza z nášho záujmu o dostatok verejného priestoru, zelene a detských ihrísk. Preto sa bytové domy navrhujú ako solitérne objekty, ktoré majú nízku zastavanosť na pozemku, čím sa nám uvoľnili ruky pri tvorbe a dizajne verejných priestorov," hovorí Marcel Martíšek, development manažér v Pente Investments.

Nova-Terasa-3-3-X.jpg


Projekt s viacerými cenami

Nová Terasa 3 leží v tesnej blízkosti historického centra mesta pri križovatke Ondavská. Tretia fáza projektu vzniká neďaleko predošlých dvoch etáp, no na samostatnom pozemku a dokončuje tak development územia.

Projekt Nová Terasa do Košíc prináša modernú architektúru, pričom už získal nominácie na viacerých prestížnych súťažiach, ako napríklad na CE.ZA.AR, CIJ Awards Slovakia, Cena Arch alebo Stavba roka. Realizuje sa vo viacerých fázach, prvá bola dokončená v roku 2013 a priniesla 165 bytov. V roku 2015 sa začala výstavba druhej etapy, jej súčasťou bude 216 nízkoenergetických bytov a 48 rodinných domov.

Nova-Terasa-3-4-X.jpg

Vizualizácie: Penta Investments

Podobné články